Sterliņu mārciņa atguvusies no 1985. gada minimumiem

Treideri.lv | 24. marts 2020 08:49
Sterliņu mārciņa atguvusies no 1985. gada minimumiem

Britu valūta bija vien no nedaudzajām, kas cieta sagrāvi, kad investori steidza ieguldīt līdzekļus dolāros, likvīdākajā valūtā pasaulē, kura tiek uzskatīta arī par patvēruma valūtu krīzes laikos. Šobrīd, pateicoties dažādu valstu atbalsta pasākumiem, tiek novērota korekcija.

Uz straujā pieauguma fona akciju tirgos piektdien, sterliņu mārciņa atgūstas attiecībā pret ASV dolāru un eiro, pēc trīs gadu desmitu zemāko līmeņu sasniegšanas pret ASV dolāru.

Anglijas banka ceturtdien pazeminājusi bāzes procentu likmi līdz rekordzemam 0.1% līmenim, cenšoties pasargāt britu ekonomiku no koronavīrusa pandēmijas, tādējādi palīdzot valūtai atgūties.

Analītiķu viedokļi par to, cik lielā mērā Anglijas bankas lēmums samazinās mārciņas pieaugumu vidējā termiņā, daļās, taču daudzi apgalvo, ka tā ir pierādījusi, ka politiķi ir gatavi veikt ārkārtas pasākumus ekonomikas atbalstam, kura, visticamāk, tuvākajos mēnešos piedzīvos strauji lejupslīdi.

Arī britu valsts obligāciju ienesīgums ceturtdien pieauga pēc Anglijas bankas stimulējošiem pasākumiem; tas arī palīdzēja sterliņu mārciņai valūtu tirgos.

Iepriekš nedaudz vairāk kā nedēļas laikā britu valūta attiecībā pret dolāru zaudēja aptuveni 12%, sasniedzot kopš 1985. gada neredzētus minimumus. Attiecībā pret eiro tā ceturtdien sasniedza 11 gadu minimumu 95 pensu līmenī.

“Tas bija neparasti. Mārciņa uzvedas kā attīstības tirgu valūta”, – situāciju komentē Societe Generale valūtas stratēģis Kenets Brauns. “Otrdien mums bija panika, un spēcīgs sprādziens obligācijās. Investori likvidēja visu veidu investīcijas tikai tāpēc, lai savāktu naudu (dolāros). Daudzi investori bija šausmās par mārciņas krišanu vēl zemāk un dziļāk. Anglijas bankas rīcība bija ļoti savlaicīga. Runa nav par likmes samazināšanu, bet par QE atjaunošanu”.

Brauns prognozē, ka mārciņa Āzijas sesijā strauji krita Japānas Nikkei slēgšanas dēļ, kas noveda pie likviditātes samazināšanās naudas tirgos un spiediena palielināšanās no pārdevēju puses.

Pēc noskaņojumu uzlabošanas Āzijas sesijā, Eiropā tirgi piektdien atvērās ar paaugstinājumu, signalizējot par pieaugumu visos reģionos un sektoros, jo valdības un centrālās bankas pēdējo dienu laikā ir palīdzējušas nomierināt investorus.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv