Morgan Stanley – tirgus sasniedzis zemāko punktu, laiks pārdot dolāru

Treideri.lv | 17. marts 2020 14:22
Morgan Stanley – tirgus sasniedzis zemāko punktu, laiks pārdot dolāru

Pasaules finanšu tirgi šobrīd atrodas zemākā punkta formēšanas stadijā, tāpēc investoriem vajadzētu pastiprināt pozīcijas riska aktīvu tirgos un pārdot ASV dolāru, uzskata Morgan Stanley analītiķi.

Sabrukums akciju tirgos un kredītu spredu paplašināšana noveda pie straujas finansiālo apstākļu uzlabošanās, piektdien publicētajā pārskatā norāda Matejs Hornbahs. Tomēr koordinētie centrālo banku stimulējošie pasākumi palīdz mazināt spriedzi un stabilizēt situāciju.

“Tomēr mēs neapgalvojam, ka tirgus ir sasniedzis pamatu vai riska aktīvu cenas jau ir fiksētas minimālos līmeņos”, – piebilst stratēģi. “Neskatoties uz to, mēs esam iegājuši šī smagā un asā negatīvā tirgus noslēguma fāzē. Tas nozīmē, ka mēs esam tuvāk “agrīnas atjaunošanās stadijai” nekā pēdējās trīs nedēļās. Tādējādi mūsu stratēģi visā pasaulē piedāvā stiprināt riska pozīcijas”.

Globālā koronavīrusa izplatīšanās izraisīja paniku tirgos, izprovocējot strauju volatilitātes pieaugumu un masveida bēgšanu no riska uz patvēruma aktīviem, tostarp ASV dolāru. Svētdienas vakarā FRS samazināja procentu likmes gandrīz līdz nullei un paziņoja par apjomīgu obligāciju pirkšanu, tādējādi palielinot pieaugošo stimulu apjomu no centrālo banku un valdību puses visā pasaulē.

“Ir pienācis laiks pārdot ASV dolāru”, – raksta Morgan Stanley stratēģi savā pārskatā, vēl pirms FRS pēdējā lēmuma. “Mēs gaidām tālāku ASV dolāra vājināšanos uz agresīvas FRS stimulēšanas un taktiska atlēciena riska aktīvu tirgū rēķina”, – viņi norāda. “ASV dolāra indekss var sasniegt vai pat izsist 95 atzīmi”.

Stratēģi iesaka pirkt eiro attiecībā pret dolāru ar mērķi 1.16 un stopu 1.08. līmenī, ņemot vērā augsto tirgus volatilitāti. Viņi arī gatavojas pirkt Austrālijas dolāru pret ASV dolāru ar mērķi uz 0.68 un stopu uz 0.60.

„Pēdējās pāris nedēļas tirgos ir vērojamas vērienīgas kustības, bet pasaules akciju indeksu lejupslīde vairāk nekā par 20% ir visdziļākā visā vēsturē”, – piebilda stratēģi. “Tagad, ņemot vērā riska un peļņas attiecību, akciju pirkšana šķiet pievilcīgāka”.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. nezinu

    Es gan šim viedoklim īpaši nepiekristu. Nedomāju, ka ASV vēl tā pa īstam ir sācies koronavīrusa vilnis. Kad sāksies, tad arī redzēsim patieso ainu.

  2. sds

    Tikko ieviesto vīrusa izraisīto ierobežojumu gaidāmais iespaids uz ekonomiku plus nākamnedēļa kā pēdējā mēneša un kvartāla nedēļa varētu būt lielisks iemesls šobrīd neiepirkties.

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv