Itālija drīz kļūs par līderi COVID-19 saslimušo skaita ziņā

Treideri.lv | 26. marts 2020 16:16
Itālija drīz kļūs par līderi COVID-19 saslimušo skaita ziņā
Foto: Flag of Italy,, vaccine, face mask for virus, glove and paper sheet with words Coronavirus COVID-19

Situācija Itālijā, neskatoties uz karantīnu, ir ļoti smaga. Kopējais COVID-19 inficēšanās gadījumu skaits turpina pieaugt un šobrīd ir 74 386.

Tuvākajās divās dienās Itālija pēc šī rādītāja apsteigs Ķīnu, bet pēc upuru skaita tā jau sen ir līdere – no vīrusa Itālijā bojā gājuši vairāk nekā 7500 cilvēku.

Apstiprināto gadījumu pieauguma tempi ir nedaudz palēninājušies, bet Civilās aizsardzības aģentūrā uzsver, ka reālie cipari ir ievērojami augstāki. Aģentūras vadītājs Andželo Borelli šonedēļ paziņoja, ka faktiskais inficēto skaits ir desmit reizes lielāks par oficiālajiem cipariem, jo testēšana uz vīrusu notiek tikai vissmagākajos gadījumos.

Problēmu saasina fakts, ka gandrīz 8% no visiem saslimušajiem ir ārsti un medicīnas personāls –pēc pētnieciskā institūta Istituto Superiore di Sanita datiem, tie ir 5 211 gadījumi, no kuriem 33 kļuvuši nāvējoši.

“Viņi netestē medicīnas personālu, jo mums jau tā trūkst darbaspēka, un viņi nevar mūs nosēdināt karantīnā. Ja tā turpināsies, tas nekad nebeigsies, jo mēs turpināsim iznēsāt infekciju un saslimt”, – Financial Times citē itāļu doktoru. “Es domāju, ka mēs visi esam inficēti, bet viņi netestē mūs, pat ja mums ir simptomi”, – viņš stāsta.

Visas sabiedrības uzmanība ir pievērsta koronavīrusam, un ārsti brīdina, ka krīzes apstākļos cilvēki ar citām slimībām, kam nepieciešama uzmanība, ir rindas galā, kas draud ar kopējo mirstības rādītāju pieaugumu.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv