Goldman Sachs neizslēdz vispārēju intervenci pret ASV dolāra nostiprināšanos

Treideri.lv | 24. marts 2020 14:32
Goldman Sachs neizslēdz vispārēju intervenci pret ASV dolāra nostiprināšanos

Turpmāka dolāra nostiprināšanās kaitēs ne tikai ASV, bet arī pasaules ekonomikai kopumā, uzskata investīciju bankas eksperti.

Respektablās amerikāņu investīciju bankas Goldman Sachs eksperti saskata svarīgus iemeslus koordinētai intervencei valūtu tirgos, ja nesenie stimulējošie pasākumi nespēs apturēt dolāra izaugsmi.

Pēc ekonomista Zaka Pandela teiktā, ja šobrīd izsludinātie kvantitatīvie stimuli nesamazinās pieprasījumu pēc ASV valūtas, FRS un Valsts kasei būs jāapsver tradicionālas valūtas intervences iespējas dolāra kursa stabilizācijai.

Dolāra nostiprināšanās par 8% pēdējo 2 nedēļu laikā var samazināt ASV IKP par 0,5 procentpunktiem. FRS var apspriest valūtas intervenci ar centrālajām bankām, ar kurām pašlaik ir sakārtotas svop-līnijas.

Dolāra indekss joprojām ir tuvu 2017. gada janvāra maksimumam, kura pārvarēšana veicinās jaunas 18-gadu virsotnes veidošanos.

FRS pirmdien, 23. martā, izsludināja vērienīgu programmu koronavīrusa seku mīkstināšanai. Tagad ASV centrālā banka iegādāsies valsts kases obligācijas un vērtspapīrus, kas nodrošināti ar ķīlu zīmēm (MBS), tādos apjomos, kas nepieciešami, lai nodrošinātu nepārtrauktu tirgu funkcionēšanu un monetārās politikas transmisiju.

FRS arī iegādāsies aģentu komerciālos MBS, atvērs kredītprogrammas darba devējiem, patērētājiem un kompānijām par $300 miljardiem. Šonedēļ FRS katru dienu iegādāsies ASV valsts kases obligācijas par 75 miljardiem, bet aģentu MBS par $50 miljardiem. Vienas dienas un terminētās repo likmes būs vienādas ar nulli.

Līdz šim dolāra kurss pret eiro laboja 3-gadu maksimumu. Pēc FRS paziņojuma vienotā valūta atguva daļu no zaudējumiem.

Tālāka dolāra nostiprināšanās kaitēs ne tikai ASV, bet arī pasaules ekonomikai kopumā, uzskata Goldman Sachs.


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv