ECB palielinās kvantitatīvo mīkstināšanu, sniegs vairāk lētus kredītus

Treideri.lv | 12. marts 2020 16:37
ECB palielinās kvantitatīvo mīkstināšanu, sniegs vairāk lētus kredītus

ECB apstiprinājusi jaunus ekonomiskā reģiona stimulus, taču likmes saglabā stabilas.

Eiropas centrālā banka ceturtdien apstiprinājusi jaunus stimulēšanas pasākumus, lai palīdzētu Eirozonas ekonomikai tikt galā ar koronavīrusa epidēmijas arvien pieaugošajām sekām, taču likmes saglabājusi bez izmaiņām, kas var sagādāt vilšanos finanšu tirgos.

ECB paziņojusi, ka piedāvās bankām jaunus kredītus, iepriekš saskaņotus likviditātes mehānismus par vēl izdevīgākajām likmēm un īslaicīgi palielinās aktīvu iepirkšanu, lai palīdzētu ekonomikai tikt galā ar situāciju.

„Līdz gada beigām par 120 miljardiem eiro tiks palielināts papildu tīro aktīvu iepirkšanas apjoms, kas ievērojami palielinās esošās aktīvu pirkšanas programmas”, – paziņojusi ECB.

Apstākļos, kad miljoniem cilvēku ir strupceļā, tirgus pārņēmis haoss, bet uzņēmumi cīnās ar pārrāvumiem piegāžu ķēdēs, galveno triecienu saņēmusi ekonomika, tāpēc ECB atbalsts bija pilnībā izvērtēts, un investori par jebkādu pasākumu mērogu varēja tikai nojaust.

Tirgi pilnībā iecenoja depozītu likmes samazinājumu par 10 bāzes punktiem līdz mīnus 0.6%, neskatoties uz to, ka pēdējos mēnešos vairāki politiķi izteikuši dziļu skepsi attiecībā uz jebkādu turpmāku samazinājumu lietderību.

Pēdējās dienās ASV Federālo rezervju sistēma un Anglijas banka ārkārtas sēdēs samazinājušas likmes. Bet ECB likmes jau ir dziļi negatīvajā teritorijā un tiek uzskatīts, ka tā atrodas tuvu pagrieziena punktam, kur turpmākie samazinājumi ir neproduktīvi, jo tie rada zaudējumus bankas uzcenojumam līdz punktam, kas kavē kreditēšanu.

Jaunie ECB pasākumi galvenokārt domāti uzņēmumiem, tostarp maziem un vidējiem uzņēmumiem, kuri pakļauti lielākajam krīzes riskam.

Brīdinot ES līderus par steidzamu darbību nepieciešamību, ECB prezidente Kristīne Lagarda šonedēļ ES līderiem norādīja, ka bezdarbība no viņu puses var izraisīt katastrofu, kas pēdējo reizi tika novērota 2008. gada globālajā finanšu krīzē.

Ar ceturtdienas lēmumu ECB depozīta likme paliek mīnus 0.5% līmenī, bet refinansēšanas pamatlikme ir 0%.

ECB prezidente Kristīne Lagarda iepriekš šajā mēnesī paziņoja, ka banka “ir gatava ieviest attiecīgus un mērķtiecīgus pasākumus”, lai cīnītos pret vīrusa iedarbību uz ekonomiku

Koronavīruss, kas sāka izplatīties Ķīnā 2019. gada beigās, izplatījies visā pasaulē. Pēc Džona Hopkinsa universitātes datiem pasaulē reģistrēti vairāk nekā 127 000 apstiprināto saslimšanas gadījumu. Itālija, viena no Eirozonas lielākajām ekonomikām, ir fiksējusi vislielāko inficēšanās gadījumu skaitu ārpus Ķīnas un ieviesusi vispārēju nacionālo karantīnu.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv