Dolārs piedzīvo sliktāko nedēļu kopš pasaules finanšu krīzes laikiem

Treideri.lv | 27. marts 2020 16:01
Dolārs piedzīvo sliktāko nedēļu kopš pasaules finanšu krīzes laikiem

Dolārs piektdien turpināja savu nogali pēdējo desmit gadu laikā lielāko nedēļas lejupslīdi, jo valdību un centrālo banku ekonomikas stimulēšanas centieni triljonu dolāru apmērā palīdzēja ierobežot koronavīrusa pandēmijas izraisīto sabrukumu pasaules tirgos.

ASV valūta martā demonstrē pieaugumu pateicoties investoru tieksmei pēc dolāriem, cenšoties iegūt savā īpašumā vislikvīdāko valūtu pasaulē, kas vienlaikus tiek uzskatīta arī par drošu patvērumu.

Taču milzīgo valsts izdevumu solījumi, tostarp ASV pakete 2.2 triljona ASV dolāru apmērā un centrālo banku koordinētie centieni visā pasaulē ir snieguši atbalstu citu galveno valūtu vērtības pieaugumam.

ASV bezdarba pabalstu pieprasījumu skaita bezprecedenta pieaugums ceturtdien uzsvēra koronavīrusa ietekmi uz valsts ekonomiku, kas vēl vairāk vājināja dolāru.

Dolārs piektdien konsolidēja zaudējumus, pakāpjoties par 0.2% dienā attiecībā pret pārējām galvenajām valūtām, taču nedēļas griezumā joprojām uzrādīja lejupslīdi par gandrīz 3% nedēļā – lielākais kritums kopš 2009. gada maija.

Šīs svārstības uzsver valūtas tirgus volatilitāti pēc tam, kad dolāra indekss pagājušajā nedēļā guva lielāko nedēļas peļņu kopš finanšu krīzes laikiem.

“Vakar ASV dolāra kursa kritums kļuva par acīmredzamu apliecinājumu tam, ka FRS pasākumu pakete dolāra likviditātes problēmu risināšanai beidzot ir veiksmīga”,- norāda MUFG analītiķi. “Lai gan mēs uzskatām, ka dolāra kursa galīgais virziens pēc šīs krīzes būs lejupslīde, mēs neesam pārliecināti, ka tas jau notiek. Tas būtu priekšlaicīgi… Mums jāgaida un jāskatās, līdz tiek fiksēta dolāra lejupslīde”.

Pret jenu dolārs piektdien nokritis par 0.7% līdz 108.855 eiro, jo Japānas investori un uzņēmumi repatriēja līdzekļus gatavojoties finanšu gada beigām nākamnedēļ.

Dolāru finansējuma deficīts starpbanku tirgū šonedēļ ievērojami samazinājies. Valūtu svopu spredi, ko investori maksā starpbanku tirgū, lai finansētu aizņēmumus dolāros, ir ievērojami kritušies.

“Tagad, kad dolāru pieprasījuma pieaugums ārvalstīs ticis apmierināts ar jaunu uzlabotu FRS vadlīniju palīdzību, pirmajā plānā nonāk ekonomiskās un medicīniskās ziņas”, – norāda BDSwiss analītiķi.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. ja?_________

    Nezinu kapēc, bet man vairs nerāda valūtas grafiku….???

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv