Dolāram paredz turpmāku lejupslīdi

Treideri.lv | 10. marts 2020 18:27
Dolāram paredz turpmāku lejupslīdi

Analītiķi ir vienisprātis par ASV dolāra lejupslīdes riskiem.

Koronavīrusa epidēmija Ķīnā un tās negatīvais efekts pasaules ekonomikā izraisījis investoru bēgšanu patvēruma aktīvos un dolāra pozīciju stiprināšanos, taču vīrusam izplatoties pasaulē un sasniedzot ASV, perspektīvu vērtējums sāk mainīties.

Negaidīta FRS likmju pazemināšana pagājušajā nedēļā piešķīra impulsu amerikāņu valūtas lejupslīdei, un daudzi analītiķi uzskata, ka tuvākajā nākotnē dolāra lejupslīdes tendence saglabāsies.

Tirgi no FRS gaida vēl lielāku likmes samazinājumu, un Bank of America uzskata, ka regulatoram nav īpašas izvēles, kā vien attaisnot šī cerības. Bankā norāda, ka likmju samazināšanas perspektīvas vēl par 50 bāzes punktiem ļauj saglabāt ticību carry trade stratēģiju dzīvotspējai tuvākajos 1 – 2 mēnešos – dolāra lejupslīde un FRS stimuli var glābt pasaules ekonomiku, sniedzot svaiga gaisa malku jaunattīstības tirgiem.

Dolāra lejupslīdi gaida arī RBC Capital Markets: kompānijas stratēģi gada beigās paaugstinājuši EURUSD prognozi no $1.10 līdz $1.20 un USDJPY samazinājuši no 111 līdz 95 jenām par ASV dolāru. Viņi vērš uzmanību uz to, ka FRS atņem dolāram priekšrocības ienesīgumā, savukārt investoriem rodas iemesls valūtas risku hedžēšanas stratēģiju korekcijai.

Ņemot vērā lielo japāņu portfeļa lielumu ārvalstu obligācijās, pat neliela hedžēšanas koeficientu maiņa var radīt nozīmīgas jenas kursa izmaiņas. RBCCM uzskata, ka efekts no likmju samazinājuma ASV tikai sāk izplatīties valūtu tirgos, un tuvākajā nākotnē naudas plūsmas iegūs izteiktāku raksturu.

Par lejupslīdes riskiem USDJPY runā arī State Street, lai gan eksperti uzskata, ka salauzt psiholoģisko 100 jenu atzīmi par ASV dolāru var nebūt viegli. Kritums zem 100.80/70 var novest pie jenas pieauguma tempu paātrinājuma, bet tādējādi palielinās izredzes uz intervenci no Japānas valdības puses.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv