Āzijas attīstības banka – pasaules ekonomikai koronavīruss izmaksās 4,1 triljonus USD

Treideri.lv | 3. aprīlis 2020 13:41
Āzijas attīstības banka – pasaules ekonomikai koronavīruss izmaksās 4,1 triljonus USD

Koronavīrusa pandēmijas nodarīto zaudējumu vērtība var sasniegt 4,1 triljonus ASV dolāru jeb gandrīz 5% no pasaules iekšzemes kopprodukta, atkarībā no slimības izplatīšanās Eiropā, ASV un citās lielajās ekonomikās, informē Āzijas attīstības banka.

Īsāks ierobežojumu periods varētu samazināt zaudējumus līdz 2 triljoniem jeb 2.3% no pasaules ražošanas, teikts Āzijas attīstības bankas pārskatā. Āzijas reģiona jaunattīstības valstis, tostarp Ķīna, veidos 36% no visiem ar pandēmiju saistītajiem tēriņiem.

“Neviens nevar pateikt, cik plaši izplatīsies Covid-19 pandēmija, turklāt epidēmijas ierobežošanas pasākumi var ieilgt”, – norāda ABR galvenais ekonomists Jasujuki Savada. “Nedrīkst ignorēt nopietnu finanšu satricinājumu un finanšu krīžu draudus”.

Tikmēr vēl 6. martā ABR uzskatīja, ka vīrusa uzliesmojums pasaules ekonomikai izmaksās $347 miljardus, bet izaugsmes tempi samazināsies par 0,4%. Kopš tā laika epidēmijas epicentrs no Ķīnas pārcēlies uz Eiropu un ASV, turklāt reģistrēto saslimšanas gadījumu skaits pašlaik pārsniedz 1 miljonu.

Piektdien publicētais jaunais vērtējums ietver sevī tiešo ietekmi uz tūrismu, patēriņu un investīcijām, skaidro Savada. Pēc viņa teiktā, šie aprēķini var pieaugt gadījumā, ja sāksies traucējumi piedāvājuma pusē.

ABR pagājušā gada septembrī samazināja Āzijas izaugsmes prognozi 2020. gadam no 5.5% līdz 2.2%. Ķīnas prognoze samazinājās no 6% līdz 2.3%. Salīdzinājumam: pagājušajā gadā valsts ekonomika pieauga par 6.1%. Saskaņā ar ziņojumu, šogad visos attīstības valstu apakšreģionos Āzijā būs vērojama vāja izaugsme.

Valstis, kas ir atkarīgas no tūrisma un izejvielām, ieskaitot Taizemi, cieš no pandēmijas vairāk nekā citas. Ja epidēmija tiks apturēta trīs mēnešu laikā, ekonomika atgūsies straujāk.

Inflācija droši vien paātrināsies pārtikas cenu pieauguma dēļ, pat neskatoties uz ekonomiskās aktivitātes samazināšanos; toties zemas izejvielu cenas palīdzēs izlīdzināt šīs straujās cenu svārstības, teikts ABR ziņojumā.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv