ASV finanšu ministrs apspriedis tirgu lejupslīdi ar FRS vadītāju un citiem kolēģiem

Treideri.lv | 11. marts 2020 17:52
ASV finanšu ministrs apspriedis tirgu lejupslīdi ar FRS vadītāju un citiem kolēģiem

ASV prezidenta Finanšu tirgu darba grupa vakar pārrunāja straujo volatilitātes pieaugumu, ko izprovocējusi koronavīrusa izplatība.

Vakar ASV finanšu ministram bija telefonsaruna ar FRS, Vērtspapīru un biržu komisijas, kā arī citu aģentūru vadītājiem, kurā tika apspriests tirgus volatilitātes pieaugums, kas saistīts ar koronavīrusa izplatību.

Šī saruna notika nākamajā dienā pēc akciju tirgus pirmdienas lejupslīdes, kad daudzu pasaules fondu indeksu nākotnes līgumu lejupslīde sasniedza pieļaujamo robežu. Pat pēc vakardienas pieauguma S&P 500 atrodas par 10% zemāk nekā gada sākumā.

“Grupas dalībnieki pārrunāja “tirgu stabilitāti un koronavīrusa ietekmi uz ekonomiku”, – teikts ASV Finanšu ministrijas paziņojumā. Tomēr dokumentā trūkst kādas konkrētības par amerikāņu finanšu regulatoru diskusiju un iespējamajām darbībām strauju tirgus svārstību apstākļos.

Saskaņā ar ASV Finanšu ministrijas ziņojumu, 23. martā notiek 2010. gadā, atbildot uz 2008. gada pasaules finanšu krīzi, izveidotās Finanšu stabilitātes uzraudzības padomes (FSOC) sēde. Paredzams, ka šajā sanāksmē tiks apspriesta koronavīrusa epidēmijas ietekme uz finanšu tirgiem.

FSOC, tāpat kā ASV prezidenta finanšu tirgu darba grupa, sastāv no finanšu aģentūru un resoru nodaļu vadītājiem, taču savas tikšanās veic regulārāk.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv