Ar vīrusu saistītās bažas atgriežas, dolāra kurss pieaug

Treideri.lv | 8. aprīlis 2020 14:08
Ar vīrusu saistītās bažas atgriežas, dolāra kurss pieaug

Dolārs atkal nostiprinās, jo investori fiksē peļņu riska aktīvos.

Dolārs trešdien nostiprinās, jo investori ir atgriezušies drošos aktīvos, fiksējot nelielu peļņu riska aktīvos, kas pirkti cerībā, ka krīze Eiropā un ASV saistībā ar koronavīrusu mazināsies.

Dolāra vērtība pieaug attiecībā pret vairumu pārējo galveno valūtu. Atgādinām, ka vakar dolārs piedzīvoja gandrīz divu nedēļās būtiskāko lejupslīdi attiecībā pret valūtu grozu.

Ar to gan nepietika, lai atjaunotu pēdējās dienās zaudētās pozīcijas, taču tas notika pēc neveiksmīgas tirdzniecības sesijas beigām Volstrītā otrdien, bet divu dienu rallijs Āzijas akciju tirgos beidzās.

Lielākais pieaugums bija pāros ar pret risku jūtīgajiem Austrālijas un Jaunzēlandes dolāriem, katrs no tiem zaudēja 0.4%. Austrālietis divreiz atlēca no pretestības pārvarēšanas līmeņa pie 62 centu atzīmes.

“Tie ir divi soļi uz priekšu, viens solis atpakaļ”, – norāda Bank of Singapore valūtu analītiķis Mohs Siongs Sims. “Optimismu izraisīja sajūta, ka, iespējams, vīrusa izplatīšanās palēninājusies”, – uzskata eksperts. “Taču tirgi tiešām ir noraizējušies par ekonomisko seku mērogu, kas nu tikai sāk parādīties skaitļos”.

Dolārs, kas mēneša laikā ļoti rūpīgi sekoja riska apetītei, jo investori un uzņēmumi, bailēs no ļaunākā, metās pēc pasaules rezervju valūtas, pieauga pret mārciņu, eiro, jenu un Šveices franku.

Pēdējo reizi tas pieauga par 0.2% līdz 1.0871 dolāram par eiro un pret mārciņu – līdz 1.2315 dolāriem, lai gan pēc otrdienas atgūšanās joprojām ir zemā līmenī.

Uzmanības centrā Uhaņa

Reuters dati liecina par 81 451 nāves gadījumiem visā pasaulē un gandrīz 1,4 miljoniem inficēto. Inficētais Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons joprojām ir intensīvajā terapijā, taču viņa stāvoklis ir stabils.

Tajā pašā laikā Ņujorkā novērojamas pakāpeniskas hospitalizāciju skaita samazināšanās pazīmes, savukārt Eiropā tiek samazināti lokalizācijas gadījumi, jo mirstība samazinās.

Ķīnas pilsēta Uhaņa, kur sākotnēji izplatījās koronavīrusa epidēmija, trešdien pabeidza divu mēnešu karantīnu, lai gan pilsēta sākusi ierobežot savu iedzīvotāju kustību bailēs no otra infekcijas izplatības viļņa.

“Tas, ko mēs redzam un dzirdam no Uhaņas, būs ļoti svarīgi, lai varētu saglabāt jebkādu noskaņojuma uzlabošanos”, – norāda National Australia Bank FX stratēģiju nodaļas vadītājs Rejs Atrils,. “Ir liela interese par to, cik labprāt Uhaņas iedzīvotāji pametīs mājas, un cerams, ka tuvākajā laikā nebūs pierādījumu atkārtotām infekcijām”.

Jauno inficēšanās gadījumu skaits Ķīnā pēdējās diennakts laikā ir dubultojies, bet jaunu infekciju skaits bez simptomiem ir pieaudzis vairāk nekā četras reizes, savukārt pandēmijas ekonomiskie zaudējumi kļūst acīmredzami.

Reitingu aģentūra “S&P Global” trešdien brīdināja, ka izdevumi cīņai ar vīrusu ietekmēs Austrālijas finanses, un ir mainījusi valsts reitinga prognozi uz negatīvu.

Attiecībā pret valūtu grozu dolārs pieauga par 0.46% līdz 100.38 un par 0.3% attiecībā pret Ķīnas juaņu.

“Kamēr vīrusa līkne kļūst lēzenāka, koronavīrusa krīzes ekonomiskās sekas būs jūtamas vairākus gadus”, – norāda Commonwealth Bank of Australia valūtu analītiķis Džo Kapurso. “Lai atvērtu ekonomiku, ir nepieciešams laiks, daži uzņēmumi vairs neatvērsies, bet nodarbinātībai būs nepieciešami gadi, lai atgūtos. Mēs uzskatām, ka tas nozīmē, ka dolārs un jena atgūsies”.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv