Anglijas banka iedarbina naudas drukājamo iekārtu

Treideri.lv | 9. aprīlis 2020 14:34
Anglijas banka iedarbina naudas drukājamo iekārtu

Lielbritānijas regulators uz laiku tiešā veidā finansēs valsts izdevumus, lai izvairītos no stresa obligāciju tirgū.

Lielbritānija kļūs par pirmo valsti, kas, uz koronavīrusa COVID-19 pandēmijas fona, ķersies pie monetārās finansēšanas. Anglijas banka īslaicīgi ieslēdz naudas drukāšanas iekārtu, lai segtu valsts papildu izdevumus, kas nepieciešami, lai mazinātu zaudējumus valsts ekonomikai.

Pirms dažām dienām centrālās bankas vadītājs Endrū Beilijs iestājās pret šādiem pasākumiem ilgtermiņā, taču pieļāva šādu iespēju kā pagaidu risinājumu. Valsts kasē gan uzskata, ka pašreizējos apstākļos valdībai būs grūti piesaistīt nepieciešamos līdzekļus obligāciju tirgū tik saspringtos termiņos, turklāt emisijas plāns aprīlī jau tā tika palielināts no 15 līdz 45 miljardiem mārciņu.

Lielbritānijas valdība šodien paziņojusi, ka tās konta limits Anglijas bankā, kas parasti ir tikai 370 miljoni mārciņu, faktiski tiks atcelts. Arī 2008. gadā valdība izmantoja pagaidu limita palielinājumu, bet tad robeža tomēr tika noteikta 80 miljardu mārciņu apmērā. Šoreiz investoriem ir iemesls bažīties, ka reālie finansēšanas apjomi būs daudz lielāki, jo noteikts satraukums pastāv arī attiecībā uz šādu ārkārtas pasākumu ilgumu.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv