Analītiķi dolāram rekordu atkārtošanu neprognozē

Treideri.lv | 2. aprīlis 2020 19:33
Analītiķi dolāram rekordu atkārtošanu neprognozē

ASV dolārs ceturtdien nostiprinājies, taču pēdējo nedēļu straujais pieaugums ir apsīcis pēc tam, kad FRS atvieglojusi citām centrālajām bankām iespēju apmainīt savas valūtas pret dolāriem.

Tirgi bija nobijušies pēc ASV prezidenta Donalda Trampa preses konferences trešdien, kurā viņš brīdināja amerikāņus par mokošām divām nedēļām cīņā ar koronavīrusu, pat ar stingriem sociālās distancēšanās pasākumiem.

Tomēr, pēc FRS martā ieviestajiem pasākumiem. analītiķi negaida dolāra pēdējo nedēļu pieauguma turpinājumu. Pēc FRS likviditātes injekcijām, kad trīs mēnešu valūtu svopu spredi ir atgriezušies 2008. gada pasaules finanšu krīzes līmeņos, pagājušajā mēnesī dolāru aizņēmumu vērtība eiro un jenu finansējuma tirgos ir ievērojami samazinājusies.

Marta vidū dolāra finansēšanas izmaksas strauji pieauga, radot stresu dolāra finansēšanas tirgū, jo izvērsās sīva cīņa par bēgšanu no citiem aktīviem ASV dolāros, likvīdāko un galveno rezerves valūtu pasaulē.

FRS centieni uzlabot likviditāti dolāros bija izdevīgi arī citām valūtām, piemēram, norvēģu kronai, kura ceturtdien turpināja izaugsmi, sasniedzot trīs nedēļu maksimumu 11.1820 pret eiro. Pēdējo reizi tā tika tirgota par 1.8% līdz 11.26.

“Norvēģu kronai ir viszemākā likviditāte G10 valūtu starpā, tāpēc, kad iestājas krīze, tai nākas nopietni ciest. Tādējādi dolāra finansēšana jau ir sākusi izpausties kronā, kas šonedēļ strauji pieaugusi”, – norāda EMEA FX galvenais analītiķis un ING stratēģis Petrs Krpata.

Turklāt “krona ir vislētākā G10 valūta”, – tāpēc tā ir pievilcīga arī no šīs puses, piebilst eksperts.

Lai pretotos pandēmijas radītajai ekonomiskajai lejupslīdei, FRS trešdien paziņoja, ka uz laiku mīkstina savus kredītpleca noteikumus lielajām bankām, atbrīvojot noteiktas investīcijas no kredītsviras aprēķina.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv