Ziņas par izmeklēšanu Klintones lietā atbalsta pieprasījumu pēc zelta

Treideri.lv | 31. oktobris 2016 10:28
Ziņas par izmeklēšanu Klintones lietā atbalsta pieprasījumu pēc zelta

Piektdien, 28.oktobrī, zelta cenas pieauga. To veicināja politiskās neskaidrības pieaugums ASV, vēsta portāls Latgold.

Ņujorkas preču biržas (New York Mercantile Exchange, NYMEX) COMEX nodaļas regulārajā tirdzniecības sesijā visaktīvāk tika tirgoti zelta decembra fjūčeri, kuru cena pieauga par 0.6% līdz 1282.10 USD/oz.

Federālais izmeklēšanas birojs paziņojis, ka tas atradis jaunas liecības par demokrātu partijas ASV prezidenta kandidātes Hilarijas Klintones e-pasta uzlaušanas gadījumu. Pašlaik notiek jauno pierādījumu izpēte lietā, kas agrāk tikusi slēgta. Šādi jaunumi atbalstīja zelta cenas, kurš ir populārs patvēruma aktīvs politiskās un ekonomiskās neskaidrības situācijās.

“Kaut kas tāds īsu brīdi pirms vēlēšanām noteikti rada nenoteiktību”, saka Bobs Haberkorns no RJO Futures. “Tie bija tieši tādi jaunumi, kas nepieciešami zeltam.”

Zelta cenas mainīja virzienu pēc iepriekš piedzīvotā samazinājuma sesijā, kurā tika publiskoti dati, kas liecināja par ASV ekonomikas ātrākajiem izaugsmes tempiem III kvartālā pēdējo divu gadu laikā.

No vienas puses, spēcīgie ekonomikas dati palielina iespējamību, ka procentu likmes tiks paaugstinātas tuvāko mēnešu laikā. Parasti augstākas procentu likmes rada spiedienu uz zelta cenām, jo tam šādos apstākļos grūtāk konkurēt ar procentu ienākumu nesošiem aktīviem, piemēram, Valsts Kases obligācijām.

No otras puses, daži investori uzskata, ka likmju paaugstināšana un IKP pieauguma tempu palielināšanās var kalpot par inflācijas priekšvēstnesi. Daļa investoru iegādājas zeltu, lai nodrošinātos pret inflāciju, uzskatot, ka zelts labāk par citiem aktīviem saglabā vērtību augstas inflācijas apstākļos.

“Investoru domas pašlaik aizņem vēlēšanas un inflācija”, saka Aira Epsteins no Linn Group.

Kaut gan sagaidāmā procentu likmju paaugstināšana decembrī ierobežos zelta cenu izaugsmi, “cenu kritums no sasniegtajiem līmeņiem zeltam nav nemaz tik liels”, uzsver Epsteins.

Fjūčeru tirgus analīze liecina, ka procentu likmju paaugstināšanas iespējamību decembrī tirgus vērtē ar 73.6% pretstatā 50% pagājušā mēneša vidū.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv