Ziemeļkoreja atkal saasina situāciju – jēna un franks favorītos

Treideri.lv | 4. septembris 2017 07:58
Ziemeļkoreja atkal saasina situāciju – jēna un franks favorītos

Āzijas tirgi pirmdienu sākuši ar bēgšanu no riskiem: Ziemeļkoreja nedēļas nogalē veikusi kodolizmēģinājumu, uz ko Savienotās Valstis piedraudēja ar jaunām sankcijām, un, iespējams, spēka pielietošanu. Atgādinām, ka kopš 2006. gada valsts veikusi jau sešus kodolizmēģinājumus, pie tam pēdējais bijis jaudīgākais un veiksmīgākais. Nu Korejai ir mūsdienīga ūdeņraža bumba. Vismaz tā apgalvo valsts masu mediji.

Nav nekāds pārsteigums, ka drošie aktīvi tūlīt pēc tirdzniecības uzsākšanas devās augšup. Dolārs/jēna notestēja minimumus ap 109.52, šobrīd pāris ar 0.35% kritumu tirgojas ap 109.80, pie tam krituma spiediens saglabājas. Eiro/jēna atvērās ar iespaidīgu cenas pārrāvumu uz leju pie 130.16. Krosa pāris uz eiro kāpuma fona cenšas attīstīt korekciju, taču cenas pārrāvumu nosegt tam līdz šim nav izdevies. Arī Šveices valūta šodien Āzijas sesijā bauda popularitāti. Dolārs/franks vienā brīdī nokrita zem 0.9600, un, kaut arī nostabilizēties tur neizdevās, pāris tomēr tirgojas zem spiediena un tam ir labas izredzes dienas laikā atjaunot minimumus. Eiro un mārciņa gan uzvedas pieticīgāk, kaut gan arī šeit jūtama investoru neuzticība amerikāņu valūtai.

Zelts savu garām nelaidīs. Šobrīd par dārgmetāla unci dod 1334.85 dolārus, pēdējo reizi tik dārgi tas maksāja pirms desmit mēnešiem. Zelts nedēļu sācis ar apjomīgu vēršu cenas pārrāvumu, uzreiz 1340 pretestības tuvumā, kas izveidota vēl pagājušā gada rudenī. Visdrīzāk, cenas tuvākajā laikā nosegs šo pārrāvumu, koriģējoties līdz 1320 apgabalam, taču kopumā zelts būs pieprasīts, jo tirgus ir stipri nobažījies par ģeopolitiskās situācijas saasināšanos.

Der atcerēties, ka bēgšana drošajos aktīvos ir tradicionāla tirgus reakcija uz šāda veida ziņām un pagaidām nav nekāda pamata uzskatīt, ka investori krīt panikā, baidoties no radikālas konflikta eskalācijas. Īstam karam neviens netic, un tas nozīmē, ka šoreiz, tāpat kā pagājušajā reizē, makroekonomiskie faktori ātri atbīdīs ģeopolitiku otrajā plānā.

Kādi trumpji ir Dragi piedurknē?

Eiropas Centrālā Banka ir neapmierināta ar eiro kāpumu un to neslēpj. Vismaz pagājušās nedēļas beigās kļuva skaidrs, ka tālāk par 1.20 vienotā valūta netiks laista. Vismaz tuvākajā laikā. Regulators sadūšojies verbālas intervences vieglajai versijai, tam izmantojot it kā anonīmus ierēdņus, kuri izpļāpājušies presei par to, ka aktīvu iegādes apjomu samazināšana šobrīd nav dienas kārtībā. Šīs tēmas kontekstā eiro/dolārs nokrita par vairāk kā 100 punktiem, un diez vai spēs tos atspēlēt līdz ceturtdienai, kad notiks ECB valdes sanāksme. Atgādinām, ka pēdējā laikā eiro aktīvi kāpis tieši reaģējot uz prognozēto CB izstāšanos no stimulu programmas. Vēl jo vairāk, investori cerēja uzzināt detaļas jau tuvākajā sanāksmē, tāpēc viņiem tik lielu vilšanos sagādāja ziņa, ka šī jautājuma apspriešana var tikt atlikta līdz decembrim.

Eirozonas ekonomika demonstrē nesliktus rezultātus. Galvenokārt 2. ceturkšņa IKP gada izteiksmē pieaudzis par 2.2%. Tas ir ļoti labs rādītājs, ņemot vērā to, ka laikā no 1995. gada līdz šodienai vidējais IKP pieaugums reģionā nepārsniedza 1.64%. Taču inflācija joprojām netiek līdz Centrālās Bankas mērķa līmenim. Jūlijā kopējais patēriņa cenu indekss gada izteiksmē pieauga par 1.5%, savukārt bāzes inflācija, neskaitot pārtikas produktus un energonesējus, pakāpusies vien par 1.2%. Kopš gada sākuma eiro pret dolāru sadārdzinājies par gandrīz 13%, kā arī par 7% pret mārciņu un 6% – pret jēnu. Dārgā valūta ierobežo inflācijas pieaugumu un acīmredzami uztrauc regulatoru. Jūlija sanāksmes protokolā jau izskanēja bažas par šo tēmu, un, visdrīzāk, Dragi ceturtdien to atkal pieminēs preses konferencē.

, , , , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv