Zelts un sudrabs kļuvuši par tirdzniecības karu beigu upuriem

Treideri.lv | 8. novembris 2019 09:19
Zelts un sudrabs kļuvuši par tirdzniecības karu beigu upuriem

Gandrīz visu gadu investori bažījās, ka tirdzniecības karš izraisīs lejupslīdi pasaules ekonomikā, tāpēc patvēruma aktīvu, piemēram, zelta un ASV obligāciju, vērtība nepārtraukti pieauga. Taču ceturtdien viss negaidīti mainījās.

Zelta cenas sarukušas par gandrīz 30 dolāriem par unci, Savienoto Valstu obligācijas piedzīvoja visstraujāko cenu lejupslīdi kopš vasaras, un kritās arī patvēruma akciju vērtība. Atrisinājuma pazīmes attiecībās starp Amerikas Savienotajām Valstīm un Ķīnu izraisīja plaša mēroga svārstības dienas ietvaros, taču patiesībā sabrukums jau ilgu laiku brieda uz pasaules un Amerikas ekonomikas izaugsmes prognožu uzlabošanās rēķina.

“Ja vasaras beigās obligāciju dinamika, ienesīguma līkne un daži makroekonomiskie rādītāji ASV mudināja investorus iecenot cenu lejupslīdes draudus, tad tagad visu ātri atgūst un gatavojas izaugsmei, nevis kritumam”, – norāda Bespoke Investment Group makro-stratēģis Džordžs Pirkss.

Analītiķi jau sen ir norādījuši, ka stratēģiju maiņa, kas balstīta uz recesijas gaidām, būs zināmo tirgus tendenču beigu sākums. Valdības obligācijas visā pasaulē strauji krītas, bet 10-gadīgo valsts obligāciju ienesīgums pieaudzis par 10 bāzes punktiem.

Trīs sigmu noteikums

Notikuma varbūtība, kas ietilpst trīs sigmu noteikumos, ir tuvu nullei. Tomēr dažreiz tas notiek. 10-gadīgo Francijas un Beļģijas etalona obligāciju ienesīgums pirmo reizi daudzos mēnešos pārsniedza 0%. Vācijas obligācijām tas pieauga par 10 punktiem, taču tā arī neatstāja negatīvo teritoriju. Pasaules obligāciju krājumi ar ienesīgumu zem nulles samazinājušies līdz 12,5 triljoniem USD.

Francijas un Beļģijas 10-gadīgās obligācijas atkal tirgojas ar pozitīvu ienesīgumu.

Zelts un sudrabs zaudē vērtību uz ienesīguma pieauguma fona

“Dārgmetālu tirgū pastāv nosliece pozicionējumā par labu garajām pozīcijām, tas attiecas uz ETF”, – uzskata EIA All Weather Alpha Partners galvenais makro-stratēģis Naufals Sanaulla. “Reālā rentabilitāte samazinājusies, pateicoties Federālās Atvērtā Tirgus komitejas (FOMC) lēmumam, taču tā ātri pielāgojās, paaugstinot metāla cenas līdz nozīmīgam tehniskajam līmenim. Mēs uzskatām, ka negatīvā dinamika šajā segmentā turpināsies”.

Reālo procentu likmju paaugstināšana samazina zelta – aktīva, kas nerada ienākumus – pievilcību, un parasti cena pieaug, pastiprinoties parādu vērtspapīru ienesīguma kritumam.

Japānas jena, kas ir bieži pieprasīta stresa laikos – arī noslīdējusi līdz 109 jenām par dolāru, šonedēļ zaudējot aptuveni 1%. Arī Āzijas-Klusā okeāna reģiona obligācijas piektdienas tirdzniecības sesijā zaudē savu vērtību.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv