Zelts pārsniedzis 1500 dolāru atzīmi un gatavojas turpināt pieaugumu arī 2020. gadā

Treideri.lv | 30. decembris 2019 18:35
Zelts pārsniedzis 1500 dolāru atzīmi un gatavojas turpināt pieaugumu arī 2020. gadā

Tirgus “cenšas ieņemt pozīcijas pirms laika”. Zelts pagājušo nedēļu noslēdzis uz pēdējo septiņu nedēļu maksimumiem.

Zelts nostiprinājis savas pozīcijas, pārsniedzot psiholoģisko USD 1500 līmeni. Investori koriģē savas pozīcijas balstoties uz 2020. gada prognozēm. Pēc Ziemassvētkiem zelta vērtība pieaug, pat neskatoties uz pasaules akciju tirgus pieaugumu un tirdzniecības pretrunu mazināšanos Amerikas Savienoto Valstu un Ķīnas starpā. Pieaug arī sudraba un platīna vērtība. Dārgmetāliem šis kļuvis par nozīmīgu gadu.

Spot zelta cenas pieaug jau vairākas dienu pēc kārtas, uzrādot labākos rezultātus kopš oktobra. Cenas demonstrē augstāko noslēgumu septiņu nedēļu laikā. Metāls uzrādījis lielāko pieaugumu kopš 2010. gada.

Izrāviens virs 1500 ASV dolāriem, ņemot vērā ASV akciju tirgus jaunos maksimumu, ASV valsts kases obligāciju ienesīguma pieaugumu un dolāra kursa kāpumu “liek domāt, ka pircēji turpinās pirkt Jaunajā gadā, tāpēc tirgus jau priekšlaicīgi cenšas ieņemt atbilstošu pozīciju”, – skaidro BMO Capital Markets metālu atvasinājumu tirdzniecības vadītājs Taijs Vongs. “Šai kustībai ir nedaudz noslēpumains impulss, un neviens nevēlas stāties tās ceļā”.

Pieaugums notiek, ņemot vērā faktu, ka FRS pēc trim samazinājumiem 2019. gadā nākamgad iepauzēs ar likmju pazemināšanu.

“Bez FRS politiskā virziena maiņas maz ticams, ka zelts demonstrēs strauju pieaugumu, taču izskatās, ka tirgus mēģina nonākt jaunā augstākā tirdzniecības diapazonā”, – uzskata AxiTrader galvenais tirgus stratēģis Āzijā Stīvens Inness. Šī pašreizējā tendence “ir ļoti laba zīme zelta pircējiem”, – norāda Inness.

Zelta cena šogad pieauga par aptuveni 18%, jo investori, saasinoties tirdzniecības karam starp ASV un Ķīnu un daudzām centrālajām bankām samazinot likmes, steidza investēt patvēruma aktīvos. Pēdējais cenu lēciens notika pat neskatoties uz to, ka Donalds Tramps otrdien paziņoja, ka darījums ar Pekinu ir “noticis”.

“Jāievēro piesardzība, jo fiziskā zelta tirgi var būt ārkārtīgi svārstīgi, ņemot vērā biržu zemo likviditāti, it īpaši, spēlējot uz lejupslīdi, jo tirdzniecības ziņas joprojām ir pozitīvas un akciju tirgi joprojām sasniedz jaunus augstumus”, – norāda Inness.

Jaunā gada priekšvakarā viedokļi par zelta izredzēm ir dažādi. Šī mēneša sākumā JPMorgan Chase & Co. ieteica pārdot zeltu, jo pasaules ekonomika uzņems apgriezienus. Starp pircējiem: Goldman Sachs Group Inc. un UBS Group AG, kas redz cenu pieaugumu līdz USD 1600 USD/oz.

Arī citi dārgmetāli jūtas labi. Pallādijs pagājušajā nedēļā sasniedza rekordu 2000.35 USD par unci un kopumā šogad pieauga par 50%. Platīns 2019. gadā ieguvis 20%.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv