Zelta vērtība pieaugusi līdz 2018. gada aprīļa maksimumam

Treideri.lv | 20. februāris 2019 13:41
Zelta vērtība pieaugusi līdz 2018. gada aprīļa maksimumam

Nenoteiktība ap ekonomisko izaugsmi, ASV un Ķīnas tirdzniecības pārrunām, kā arī Lielbritānijas un Eiropas Savienības Brexit vienošanos investorus neapmierina. Tie veido arvien lielāku pieprasījumu pēc drošiem aktīviem. Par vienu no tiem tradicionāli uzskatāms zelts.

Dārgmetāls otrdienas 19. februāra vakarā sasniedza $1340.85 par Trojas unci atzīmi. Tas ir augstākais līmenis kopš 2018. gada 20. aprīļa.

Kā norāda RJO Futures galvenais tirgus stratēģis Bobs Haberkorns, arī izmaiņas FRS politikā sniedz atbalstu zelta cenu pieaugumam. Šobrīd tirgū valda pārliecība, ka procentu likmes ASV martā un pat jūnijā netiks paaugstinātas. Šis fakts veicina izejvielu cenu pieaugumu, grauj dolāra pozīcijas un stimulē augošas tendences attīstību zelta cenās.

Jāpiebilst, ka zelta ieguves kompāniju akciju vērtība pieaugusi gandrīz divreiz straujāk kā paša dārgmetāla spot cenas. Fonda Bernstein kvantu stratēģi paziņojuši, ka saskata daudz iemeslu kāpuma turpinājumam. Tāpēc tie palielina paša zelta un tā ieguves kompāniju akciju īpatsvaru savos investīciju portfeļos, priekšroku tomēr dodot akcijām.

Taktiski stratēģijas pamatā ir Bernstein ekspertu viedoklis, ka drīz investori ieraudzīs vāju ienesīgumu visās aktīvu klasēs. Tas papildus stimulēs pieprasījumu pēc zelta.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv