Zelta tirgus gaida lēmumus par turpmāko naudas politiku

Treideri.lv | 4. marts 2015 10:21
Zelta tirgus gaida lēmumus par turpmāko naudas politiku

Zelta treideri gatavojas naudas politikas publikācijas sērijai, kura var iespaidot cenu dinamiku tuvākajās dienās. Tie ir gan Anglijas un Eiropas Centrālās Bankas, gan FRS paziņojumi.

Laikā, kad “lētas naudas” politika mērķēta uz ekonomiskās izaugsmes stimulēšanu un rada pieprasījumu pēc zelta kā patvēruma aktīva, daži treideri izrāda bažas par to, ka izmaiņas politikā var radīt atbalstu ASV dolāram, kas negatīvi iespaidotu zelta tirgu.

Investori gaida arī FRS dažu pārstāvju uzstāšanos. FRS vadītāja Dž.Jellena otrdien uzstāsies ar runu par banku darbības regulāciju Ņujorkā, bet Čikāgas FRS vadītājs Č.Evanss, Dalasas FRS vadītājs R.Fišers un Kanzassitijas FRS vadītājs E.Džordžs uzstāsies trešdien.

“Jāizrāda piesardzība attiecībā uz zeltu, jo sagaidāmi vairāku FRS vadītāju paziņojumi”, norāda Čikāgas firmas RJO Futures vecākais brokeris Bobs Haberkorns.

Pēdējos mēnešu cenu rallijs ASV fondu tirgos radīja spiedienu uz zelta cenām un naudas līdzekļu aizplūšanu no dārgmetālu tirgus. Pirmdienas sesijas rezultātā S&P 500 index un Dow Jones Industrial Average sasniedza jaunus maksimumus, bet Nasdaq Composite pirmo reizi 15 gadu laikā pieauga līdz 5000 punktiem.

“Tas veicina jauna kapitāla pieplūdumu”, savā ziņojumā klientiem raksta Commerzbank. Viņi pievērš uzmanību, ka nesenais zelta krājumu samazinājums lielākajā pasaules indeksu zelta fondā SPDR Gold Trust liecina, ka “institucionālie investori koncentrē uzmanību no zelta uz akcijām.”

Daži investori uzskata zeltu par patvēruma aktīvu un neredz nepieciešamību pēc tā brīdī, kad jūtīgās pret ekonomikas izaugsmi investīcijas, piemēram, akcijas, demonstrē labvēlīgu dinamiku.

 

Avots: Latgold

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv