Zelta tirgus apskats par 2014.gada aprīli

Treideri.lv | 10. maijs 2014 12:02
Zelta tirgus apskats par 2014.gada aprīli

Visā 2014.gada aprīlī dārgmetālu tirgus atradās zem aizvien spēcīgāka ASV dolāra, tirgū pieejamās likviditātes un tirgus apjomu samazināšanās spiediena. Nelielu pieaugumu uzrādīja vien palādijs, kura cenas atbalstīja streiki DĀRun sankciju ieviešana pret Krieviju.

Dārgmetālu tirgi turpina izjust pieejamās likviditātes samazināšnos, kuru veicina FRS darbības. 2014.gada aprīļa vidū notika FRS vadītājas Dž.Jellenas uzstāšanās, kurā tika runāts par banku likviditātes standartu pastiprināšanas nepieciešamību. Tika norādīts, ka FRS pieņēmusi lēmumu, kas pieprasīs astoņu lielāko ASV banku kapitāla palielināšanu kopumā par apmēram 68 mljrd.ASV dolāru, lai novērstu jaunas krīzes iespējamību finanšu sektorā.

Tāpat tika publicēta FRS „Bēšā grāmata”, kurā 2014.gada martā 8 no 12 reģioniem bija atzīmēta vāja vai mērena izaugsme. Tajā FRS uzsver savu gatavību palīdzēt ekonomikai arī pilnas nodarbinātības apstākļos 2016.gadā.

Eiropa joprojām tikai publisko savus nodomus palielināt emisijas programmu, taču reāli neuzsāk nekādas darbības. Savā pēdējā uzstāšanās reizē M.Drago pziņoja, ka ECB var uzsākt plašu aktīvu izpirkšanas programmu, ja pasliktināsies inflācijas prognoze Eiropā. Tas var izraisīt arī procentu likmju koridora samazināšanos, ieskaitot negatīvās depozītu likmju izveodošanos, kā arī ilgtermiņa refinansēšanas operācijas, kas vērstas uz banku kreditēšanas stimulēšanu un nodrošināto vērtspapīru izpirkšanas programmu. Dragi norādīja, ka valūtas kurss kļūst par aizvien svarīgāku faltoru cenu stabilitātes nodrošināšanai.

Zelta cenas rubļos (Krievijā) aprīlī turpināja pieaugt zem krītošā rubļa spiediena. Sergejs Glazjevs savā publikācijā paziņojis par nepieciešamību veikt izskaidrojošo darbu starp iedzīvotājiem par to, ka veikt uzkrājumus ārzemju valūtās nav lietderīgi. Ilgtermiņa perspektīvā tas var radīt Krievijas ekonomikas dedolarizāciju, kas varētu veicināt zelta cenu pieaugumu, īpaši rubļos.

Kopumā ir konstatējams fakts, ka zelta, sudraba un platīna tirgus palicis šaurā konsolidācijas diapazonā, bet palādijs uzrāda labus pieauguma tempus. Vienlaicīgi, platīnam, sakarā ar piedāvājuma mazināšanos, ir labas izaugsmes iespējas.

Spekulantu noskaņojums joprojām ir negatīvs, kaut gan īso pozīciju skaits biržā pakāpeniski samazinās. No CFTC atskaites 22.aprīlī izriet, ka visu dārgmetālu grupās saglabājas īso atvērto pozīciju skaits. Visvairāk pieauga īso pozīciju skaits zeltam, bet sudrabam un platīnam tās samazinājās.

Investīciju pieprasījums aprīlī radīja atbalstu tirgus cenām, īpaši tas sakāms par palādiju, kas uzrāda rekorda pieaugumus. Zelta ETF fondos turpinājās krājumu samazināšanās.

Eiropas tirgū aprīlī nonāca pirmie zelta stieņi no ETF fondu krājumiem, kas, kā runā, izgatavoti Šveicē. Stieņi ir 100gr. Svarā ar 999.9 raudzi.Tieši šie stieņi tiek sūtīti uz Āziju, pirmām kārtām, Ķīnu. Zelta plūsma uz Ķīnu jprojām saglabājas augsta, lai gan juaņas kursa samazināšanās negatīvi ietekmēja zelta importu 2014.gada martā.

Indijā turpinās parlamenta vēlešanas pēc kurām tirgū var iestāties zināma noteiktība. Fiziskais zelta pieprasījums Indijā liela festivāla svinēšanas priekšvakarā 2014.gada maijā saglabājas ļoti augsts. Tiek ziņots, ka, neskatoties uz ofociālajiem paziņojumiem, zelta deficīts oficiālajiem piegādātājiem sasniedzis ievērojamu rādītāju, bet prēmijas-turpina aktīvi pieaugt. Tirdzniecības aprindas turpina lobēt zelta importa ierobešojumu atcelšanu, taču tā mīkstināšana iespējama tikai pēc jaunās valdības izveidošanās (ne ātrāk kā 2014.gada 16.maijā).

Pēc oficiālām ziņām, zelta importa režīma mīkstināšana Indijā notiks pakāpeniski. Jūnija sākumā būs zināmas galīgās tekošā konta deficīta aplēses, kuras tiek prognozētas ap 40 mljrd.ASV dolāru.

Pēc kompānijas GJEPC aplēsēm, zelta juvelierizstrādājumu eksports Indijā 2013.-2014.gadā samazinājās par 39.5% naudas izteksmē, salīdzinot ar 2012.-2013.finanšu gadu, un bija 11 mljrd.ASV dolāru. Eksporta samazināšanās notika zelta deficīta apstākļos valsts iekšienē, kā arī metāla pasaules tirgus cenas krituma iespaidā.

Neskatoties uz pasaules cenu samazināšanos, zelta ieguve atsevišķos pasaules reģionos turpina pieaugt.

2014.gada I kvartāla rezultā fundamentālie faktori var uzrādīt pieprasījuma pieaugumu. Sezonas faktori šajā kvartālā atstās negatīvu iespaidu uz tirgu. Kopumā zelta cenas svārstās plašā konsolidācijas diapazonā starp 1200 un 1400 USD/z, patstāvīgi tiecoties uz 1300 USD/oz.

Avots: Latgold.lv

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv