Zelta cenas uz inflācijas datu fona ASV svārstīgas

Treideri.lv | 22. februāris 2016 08:20
Zelta cenas uz inflācijas datu fona ASV svārstīgas

Piektdien, 19.februārī, zelta cenas pēc publiskotajām ziņām par inflācijas līmeni ASV bija svārstīgas. Dati liecināja par inflācijas pieaugumu un tādēļ palielinājās pieprasījums pēc patvēruma aktīviem, tomēr, vienlaicīgi, tas palielināja arī iespējas, ka tiks celtas ASV procentu likmes.

Piektdienas tirdzniecības sesijā vienu brīdi tirgojās ar pazeminājumu, taču vēlāk, kad tika publiskoti dati par inflāciju ASV, cenas pieauga. Oficiālie dati liecina, ka patēriņa cenas ASV janvārī gada izteiksmē pieaugušas par 1.4%-pirmo reizi kopš 2014.gada oktobra.

Zināms, ka ASV FRS rūpīgi seko inflācijas līmenim valstī.

Piektdien zelta cenas COMEX tirgojās nevienmērīgi, pieaugot par 0.1% līdz 1228,00 USD/oz.

Kopš gada sākuma zelta cenas pieaugušas par 16%. To veicināja lielās svārstības pasaules finanšu tirgos un ASV dolāra pavājināšanās. Zelta cenas pieauga arī divās iepriekšējās tirdzniecības sesijās.

“Zelts pašreizējos tirgus apstākļos, kas raksturojami ar augstu nenoteiktības pakāpi, joprojām ir pieprasīts” norāda Commerzbank AG.

Pēc bankas datiem, zelta biržas fondu ETF krājumi kopš gada sākuma palielinājušies par 154 tonnām. Pagājušajā gadā šajā laikā krājumi samazinājās par 138 tonnām.

Tomēr īstermiņa perspektīvā “lieli riski tirgū nav novērojami un nebūtu pārsteigums, ja sāktos zelta cenu konsolidācija”, norāda Viljams Adams no kompānijas Fastmarkets.

Marta sudraba fjūčeru cenas samazinājās par 0,3% līdz 15,39 USD/oz, aprīļa platīna fjūčeru cenas palika gandrīz bez izmaiņām 945,60 USD/oz., bet pallādija marta fjūčeru cenas samazinājās par 0,4% līdz 503,05 USD/oz.

Latgold portāls

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv