Zelta cenas samazinās uz peļņas fiksācijas fona

Treideri.lv | 26. septembris 2016 12:46
Zelta cenas samazinās uz peļņas fiksācijas fona

Piektdien, 23. septembrī, zelta cenas samazinājās. Peļņas fiksācija un ASV dolāra nostiprināšanās radīja spiedienu uz zelta cenām, kuras pirms tam sasniedza divu nedēļu maksimumu, ziņo portāls Latgold.

Ņujorkas preču biržas (New York Mercantile Exchange, NYMEX) COMEX nodaļas regulārajā tirdzniecības sesijā visaktīvāk tika tirgoti zelta decembra fjūčeri, kuru cena samazinājās par 0.2% līdz 1341,70 USD/oz, pārtraucot četru dienu pieauguma ciklu.

Zelta cenu samazināšanos mēs skaidrojam ar spekulatīvo tirgus dalībnieku, kuri orientējas uz īstermiņa perspektīvu, peļņas fiksāciju. Pirms tam zelta cenas pēdējās divas dienās pieauga par 40 USD”,

– norāda Commerzbank AG.

Zelta cenas pieauga pēc FRS lēmuma par procentu likmju saglabāšanu iepriekšējā līmenī. Zelts nerada procentu ieņēmumus, tādēļ tas parasti kļūst pieprasītāks zemāku procentu likmju apstākļos.

Uz zelta cenām radīja spiedienu arī spēcīgāks ASV dolārs. Dolāra indekss WSJ piektdien nostiprinājās par 0.3%. Dolāra nostiprināšanās rada spiedienu uz lielāko daļu izejvielu cenām, jo tās tiek noteiktas ASV dolāros.

Investori turpina sekot signāliem, kuri ļautu saprast kad tieši šogad varētu būt paaugstinātas procentu likmes. Kā uzskata Džonijs Tevess no UBS, zināmu atbalstu zelta cenām varētu radīt arī pieprasījuma pieaugums no Ķīnas un Indijas.

Parasti pieprasījums pēc fiziskā zelta pieaug svētku un kāzu periodā Indijā. Labvēlīgā lietus sezona Indijā tradicionāli sekmē ienākumu pieaugumu lauksaimniecībā nodarbinātajiem. Tieši šis iedzīvotāju slānis rada īpaši augstu pieprasījumu pēc zelta.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv