Zelta cenas samazinās uz dolāra nostiprināšanās fona

Treideri.lv | 17. oktobris 2016 10:12
Zelta cenas samazinās uz dolāra nostiprināšanās fona

Piektdien, 14.oktobrī, zelta cenas samazinājās. ASV dolāra nostiprināšanās un aizvien lielāka procentu likmju paaugstinšanas iespējamība ASV jau šogad, rada spiedienu uz zelta cenām, ziņo portāls Latgold.

Ņujorkas preču biržas (New York Mercantile Exchange, NYMEX) COMEX nodaļas regulārajā tirdzniecības sesijā visaktīvāk tika tirgoti zelta decembra fjūčeri, kuru cena samazinājās par 0.2% līdz 1255,50 USD/oz

Wall Street Journal indekss, kas ataino dolāra vērtību pret pasaules galveno valūtu grozu, pieaudzis par 0.1% līdz 88.32. Dolāra nostiprināšanās parasti rada spiedienu uz izejvielu cenām, kuras tiek nominētas šajā valūtā un, līdz ar to, tās kļūst dārgākas citu valūtu īpašniekiem.

Īstermiņa zelta cenu korekcija, kas sekoja piektdienas datu publiskošanai par ASV patērētāju noskaņojumu,  kuri radīja vilšanos, ļāva tai sasniegt 1260.70 USD/oz. Tajā pašā laikā “zelta cenu pieaugums bija mērens spēcīga dolāra un pieaugušo Valsts Kases obligāciju ienesīguma iespaidā”, teica Tajs Vongs no BMO Capital Markets.

Zelta cenas atradās arī zem gaidāmā procentu likmju paaugstināšanas spiediena. Likmju paaugstināšanas fjūčeri vērtē to paaugstināšanas iespējamību decembrī ar 69%.

Likmju paaugstināšana zeltam ir negatīvs faktors, jo šādā gadījumā tam kļūst grūtāk konkurēt ar aktīviem, kas nes procentu ieņēmumus. Iespējamo likmju paaugstināšanas iespaidā zelta cenas samazinājās pēdējās 2 nedēļas.

“Ņemot vērā cenu svārstības, zelts pēdējā kvartālā neiekļuva investorus interesējošo aktīvu sarakstā”, norāda Džordžs Džero no RBC Wealth Management.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv