Zelta cenas samazinās līdz nedēļas minimumam

Treideri.lv | 11. decembris 2015 08:17
Zelta cenas samazinās līdz nedēļas minimumam

Ceturtdien, 10.decembrī, zelta cenas samazinājās līdz nedēļas minimumam. Tirgu joprojām ietekmē gaidāmā FRS sēde,kurā tiek gaidīta procentu likmju celšana, un ASV dolāra nostiprināšanās.

Ņujorkas preču biržas (NYMEX) COMEX nodaļas regulārajā tirdzniecības sesijā visaktīvāk tika tirgoti zelta februāra fjūčeri, kuru cena samazinājās par 4.50 USD, jeb 0.4% līdz 1072.00 USD/oz. Tā ir zemākā aizvēršanās cena kopš 3.decembra.

Pēdējos mēnešos investori pārdeva zeltu, uzskatot, ka FRS ir ceļā uz procentu likmju celšanu, kas notiktu pirmo reizi kopš 2006.gada. Zelts nerada procentu ieņēmumus vai dividendes, tādēļ tas kļūst mazāk pievilcīgs salīdzinot ar citiem aktīviem augstāku procentu likmju apstākļos. Šāda politikas maiņa radīs atbalstu ASV dolāram, padarot zeltu dārgāku citu valūtu īpašniekiem.

“Zelts atrodas zem spiediena kopš brīža, kad kļuva skaidrs , ka FRS izdarīs visu iespējamo, lai iespējami ātrāk paaugstinātu procentu likmes”, saka kompānijas RBC Capital Markets Global Futures viceprezidents Džordžs Džero.

FRS procentu likmju fjūčeri vakar norādīja uz 85% iespējamību, ka procentu likmes tiks celtas decembrī. Mēnesi atpakaļ šādu iespējamību prognozēja 70%, norāda kompānijas CME Group dati.

“Zelta tirgus gaida FRS lēmumu”, norāda Ira Epstein no Linn Associates. “Acīmredzami, ka dārgmetāliem nāksies konkurēt ar augstākām procentu likmēm pirmo reizi gandrīz 10 gadu laikā”.

Ceturtdien nostiprinājās ASV dolārs, kas nelabvēlīgi iespaidoja zelta cenas. Dolāra indekss Wall Street Journal pieauga par 0,3% līdz 89,64.

Latgold portāls

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv