Zelta cenas samazinās līdz ar naftas cenām

Treideri.lv | 10. oktobris 2016 09:32
Zelta cenas samazinās līdz ar naftas cenām

Piektdien, 7.oktobrī, zelta cenas zaudēja iepriekš atkarotās pozīcijas, samazinoties līdz ar naftas cenām, ziņo portāls Latgold.

Ņujorkas preču biržas (New York Mercantile Exchange, NYMEX) COMEX nodaļas regulārajā tirdzniecības sesijā visaktīvāk tika tirgoti zelta decembra fjūčeri, kuru cena samazinājās par 0.1% līdz 1251,90 USD/oz.

Tirdzniecības sesijas laikā zelta cenas spēja pakāpties līdz 1267.60 USD/oz ko lielā mērā noteica vājāki, nekā tika gaidīts, ASV nodarbinātības rādītāji, kas samazināja procentu likmju paaugstināšanas iespējas tuvākajos mēnešos.

Piektdien samazinājās arī naftas cenas. Krievijas Enerģētikas ministra komentāri mazināja cerības par plašākas vienošanās panākšanu attiecībā uz ieguves apjomu samazināšanu.

Naftas cenu svārstības parasti atainojas uz tirgus dalībnieku noskaņojumu citos izejvielu tirgus sektoros. Daudzi investori pērk un pārdod izejvielas grozos. Parasti naftai ir liela ietekme šādos grozos, tādēļ spēcīgas cenu svārstības naftas tirgos atstāj iespaidu uz citām izejvielu cenām.

Iepriekš tirdzniecības dienas laikā investori, kas lika likmes uz zelta cenu paaugstinājumu, izjuta atvieglojumu, jo cenas pieauga pēc tam, kad ASV nodarbinātības atskaites izrādījās vājākas nekā tika gaidīts.

Piektdien publiskotie ASV nodarbinātības dati parādīja darba vietu skaita pieaugumu ārpus lauksaimniecības sektora septembrī par 156 000, kas ir mazākais pieaugums kopš maija. Bezdarba līmenis nenozīmīgi pieauga un sasniedza 5%.

Wall Street Journal aptaujātie ekonomisti iepriekš sagaidīja 170 000 darba vietu pieaugumu un 4.9% bezdarba līmeni.

Prognozes par zemu procentu likmju saglabāšanu atbalsta zelta cenas. Augstāku procentu likmju apstākļos zeltam ir grūti konkurēt ar citiem ienākumus nesošiem aktīviem.

Pēc diezgan nevienmērīgas tirdzniecības šonedēļ darba tirgus dati atbalstīs zelta cenas”, saka Bobs Haberkorns no RJO Futures.

Kopš pagājušās piektdienas zelta cenas samazinājušās par 5%, izjūtot spiedienu no spēcīgāka dolāra un prognozēm par iespējamo procentu likmju pieaugumu.

Zelta cenu kritums šomēnes var “izrādīties iespēja zelta iegādei uz īstermiņa perspektīvu”, saka RBC Capital Markets analītiķi. Tomēr “mēs joprojām esam noskaņoti uz zelta cenu kritumu, jo uzskatam, ka 2017.gadā tas nespēs atkārtot “ideālo vētru”, kas notika ar zelta cenām 2016.gada pirmajā pusē.”

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv