Zelta cenas pieaug uz akciju cenu krituma fona

Treideri.lv | 19. februāris 2016 09:01
Zelta cenas pieaug uz akciju cenu krituma fona

Ceturtdien, 18.februārī, zelta cenas pieauga. Pēc ievērojama 3 dienu pieauguma iepriekš, ASV fondu indeksi nonāca negatīvajā teritorijā. Palielinājās arī bažas par banku stabilitāti un naftas cenām, kas lika investoriem no jauna pievērsties dārgmetāliem.

Ņujorkas preču biržas (New York Mercantile Exchange, NYMEX) COMEX nodaļas regulārajā tirdzniecības sesijā visaktīvāk tika tirgoti zelta aprīļa fjūčeri, kuru cena pieauga par 1.2% līdz 1226,30 USD/oz. Tas ir nedaudz mazāk par maksimumu 1247.90 USD/oz, kas tika sasniegts nedēļu iepriekš.

Pieaugošais pieprasījums pēc zelta no Latīņamerikas investoru puses un bažas par turpmākajiem FRS lēmumiem attiecībā uz procentu likmēm, norāda, ka zelta cenu izaugsme var turpināties, norāda kompānijas RBC Wealth Management izpilddirektors Džordžs Džero.

Vienu brīdi ceturtdienas tirdzniecības sesijas laikā uz akciju cenu pieauguma fona zelta cenas samazinājās, taču analītiķi norāda uz zelta stabilitāti, kas izpaudās tā spējā noturēties virs 1200 USD/oz.

“Nenoteiktība tirgos ir visai augsta, tādēļ pagaidām pāragri runāt par to, ka zelta cenu izaugsme apstājusies”, norāda kompānijas USAA Investments menedžeris Dens Denbou.

Turpmākā zelta cenu virzība “būs atkarīga no Centrālo Banku darbības”, piebilst Denbou. Laikā, kad FRS sliecas uz procentu likmju paaugstināšanu, Eiropas, Ķīnas un Japānas Centrālās Bankas realizē liberālu naudas politiku, kas rada atbalstu zeltam. Tiek uzskatīts, ka dzeltenais metāls labāk par citiem aktīviem spēj saglabāt savu vērtību šādos apstākļos.

Zelta cenas kopš gada sākuma izaugušas gandrīz par 20%. Tas noticis uz pasaules finanšu tirgus satricinājumu fona. Taču pēdējās dienās zelts bija zaudējis daļu savu iekaroto pozīciju, jo fondu tirgi līdz ar naftas cenām pieauga.

DJI ceturtdien samazinājās par 0.3%, pārtraucot 3 dienu pieauguma periodu. Naftas cenas ASV daļēji atdeva savas iepriekš iekarotās pozīcijas, pieaugot vien par 0.4%.

Latgold portāls

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv