Zelta cenas nostiprinās uz vājāka ASV dolāra fona

Treideri.lv | 18. februāris 2016 08:51
Zelta cenas nostiprinās uz vājāka ASV dolāra fona

Trešdien, 17.februārī, zelta cenas pieauga. Publiskotie ASV FRS sēdes protokoli norādīja uz paaugstinātu nenoteiktību attiecībā par tuvākās perspektīvas ekonomiskās izaugsmes iespējām.

Ņujorkas preču biržas (New York Mercantile Exchange, NYMEX) COMEX nodaļas regulārajā tirdzniecības sesijā visaktīvāk tika tirgoti zelta aprīļa fjūčeri, kuru cena pieauga par 0.3% līdz 1211,40 USD/oz.

ASV valūtas pavājināšanās sekmēja zelta cenu, kuras tiek noteiktas dolāros, pieaugumu. Dolāra indekss WSJ, kas parāda ASV valūtas vērtību pret citu valūtu grozu, samazinājās par 0.4%.

Zelta cenas šogad pārsvarā pieaug, jo bažas par negatīvajām procentu likmēm visā pasaulē liek investoriem pievērsties tradicionālajam patvēruma aktīvam.

Pagājušā gada decembrī FRS paaugstināja procentu likmes, bet janvārī, uz ekonomiskās izaugsmes bažu fona, tās palika bez izmaiņām. Pagājušajā nedēļā FRS vadītāja Dženeta Jellena izteicās, ka apsver iespējamo procentu likmju samazināšanu līdz negatīvai likmei, ja tas būs nepieciešams.

Trešdien publiskotie FRS sēdes protokoli parādīja, ka FRS vadītāji pagaidām nav izšķīrušies vai pieaugošie ekonomikas riski var ietekmēt viņu plānus par turpmāku procentu likmju paaugstināšanu.

Marta sudraba fjūčeru cenas pieuga par 0,3% līdz 15,377 USD/oz, aprīļa platīna fjūčeru cenas pieauga par 1,3% līdz 949,70 USD/oz,bet pallādija marta fjūčeru cenas pieauga par 1,2% līdz 515,90 USD/oz.
Latgold portāls

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv