Zelta cenas atjaunojas no nedēļas minimumiem

Treideri.lv | 30. septembris 2016 10:35
Zelta cenas atjaunojas no nedēļas minimumiem

Ceturtdien, 29.septembrī, zelta cenas atjaunojās no nedēļas minimumiem. Fondu indeksu samazināšanās izrādījās nozīmīgāka par spēcīgo ASV dolāru, ziņo portāls Latgold.

Ņujorkas preču biržas (New York Mercantile Exchange, NYMEX) COMEX nodaļas regulārajā tirdzniecības sesijā visaktīvāk tika tirgoti zelta decembra fjūčeri, kuru cena pieauga par 0.2% līdz 1326,00 USD/oz. Iepriekš zelta cenas bija samazinājušās līdz 1318.60 USD/oz, zemākajam līmenim kopš 20.septembra.

“Pieprasījums pēc zelta ir augstāks nekā mēs sagaidījām”, norāda RBC Wealth Management direktors Džordžs Džero. Spēcīgs dolārs radīja spiedienu uzzelta cenām tirdzniecības sesijas pirmajā pusē, taču ASV akciju tirgus vājums vēlāk mudināja investorus iegādāties zeltu. Dow Jones Industrial Average samazinājās par 1,1%, bet S&P 500-par 1%.

Investoru uzmanības centrā joprojām ir iespējamā procentu likmju paaugstināšana ASV decembrī, kā arī ASV prezidenta vēlēšanas kampaņa. Taču bez jaunumiem par šiem jautājumiem, investoriem nav daudz tirdzniecības orientieru, uzskata Robins Bārs, Societe Generale analītiķis. Pēc viņa domām, zelta cenas aktīvā svārstīsies robežās starp 1300-1330 USD/oz.

Trešdien FRS vadītāja Dž.Jellena paziņoja, ka procentu likmju paaugstināšana notiks, taču stingra paaugstināšanas grafika nebūs. Šie izteicieni gandrīz neko nedod, lai noskaidrotu situāciju ap gaidāmo likmju paaugstināšanu, uzskata Deivids Gavetts no Marex Spectron.

“Tomēr tas no jauna liek uzmanīgi sekot līdzi ekonomikas statistikas datiem ASV un mēģināt minēt vai tie ietekmēs lēmumu par procentu likmju paaugstināšanu”, piebilst Gavetts.

Līdz ar to, zelta cenas kļūst pilnībā atkarīgas no dolāra svārstībām un FRS orientieriem, bet fundamentālo faktoru loma, tādu kā pieprasījums un piedāvājums, samazinās, pārliecināts Gavetts.

Procentu likmju paaugstināšana ASV šogad, visticamāk, būs galvenais negatīvais faktors zelta cenām. Pie augstākām procentu likmēm zeltam būs grūti konkurēt ar citiem aktīviem.

Investori seko līdzi arī ASV prezidenta vēlēšanas kampaņai, mēģinot saprast kurā no scenārijiem sagaidīt lielākas izmaiņas, uzskata Bārs. “Man šķiet, ka Trampa uzvaras gadījumā attiecībā uz iespējamo procentu likmju paaugstināšanu un ekonomikas politiku nenoteiktības būs vairāk, nekā Klintones uzvaras gadījumā”, saka Bārs.

“Šīs vēlēšanas ir nākamais svarīgais notikums zelta tirgū”, rezumē Bārs.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv