Zelta cena var sasniegt 8 000 dolārus par unci

Treideri.lv | 29. jūlijs 2020 10:50
Zelta cena var sasniegt 8 000 dolārus par unci

Analītiķi saka, ka zelta cenas divu gadu laikā varētu sasniegt 3500 USD, daži pat prognozē 8000 dolārus par unci. 

Kāds analītiķis šonedēļ CNBC norādījis, ka zelta tirgus ir “ļoti spēcīgs” un divu gadu laikā varētu sasniegt 3500 USD. 

Bažās par koronavīrusa pandēmiju un spriedzi starp ASV un Ķīnu, pirmdien cenas sasniedza rekordaugstu līmeni. 

“Svarīgi ir tas, cik ātri cenas pārsniedza 1923 dolāru līmeni, kas bija iepriekšējais augstākais līmenis. Vēl viena lieta, kas bija… ļoti, ļoti svarīga, ir tā, ka arī 1800 dolāru līmenis tika pārvarēts tikpat viegli,” norādījis Martin Place Securities izpilddirektors Barijs Dovs . “Tas viss liecina, ka šis ir ļoti, ļoti spēcīgs tirgus.” 

“Es divu gadu laikā prognozēju ieraudzīt USD 3500,” Dovs norādījis CNBC Street Signs Asia. Viņš skaidro, ka zināma konsolidācija ir “iespējama”, taču pašreizējā rallija spēks ir “ļoti nozīmīgs.”

Preču tirgus analītiķis Garts Bregmans no BNP Paribas Wealth Management prognozē, ka, pirms atkārtota cenu pieauguma, tā konsolidēsies ap 2000 USD. 

“Īstermiņa perspektīvā mēs nekādu katalizatoru zelta cenu kāpuma apturēšanai neredzam. Faktiski, faktori, kas virzīja zeltu uz šiem jaunajiem rekordiem, joprojām ir spēkā,” norāda Āzijas-Klusā okeāna investīciju klientu nodaļas vadītājs Bregmans. 

Arī Šveices Asia Capital rīkotājdirektors Jurgs Kīners ir pozitīvi noskaņots attiecībā uz zeltu. 

“Ja paskatās uz tehnisko ainu, jūs varat paņemt šo pieaugumu no zemākā punkta līdz augstākajam un projicēt to uz augšu, kas jums dos apmēram 2834 USD, un tas būs (sākotnējais) mērķis, kuru varētu sasniegt diezgan ātri,” viņš teica. “Es domāju, ka mani ilgtermiņa mērķi ir daudz augstāki,” viņš norādījis Capital Connection. 

Eksperts norāda, ka vēsturiski zelta cenas no sava zemākā punkta pieaugušas septiņas vai astoņas reizes. 

“Ja jūsu pamats ir USD 1050, tad septiņkārtīgs reizinājums dos apmēram 8000 USD,” viņš skaidro. 

Kāpēc zelts ir tik pievilcīgs 

Kīners norāda, ka zelts piedāvā “ievērojami augstāku” ienesīgumu nākamajos 12 mēnešos, salīdzinot ar zemo ASV Valsts kases ienesīgumu. 

“Būtībā jums vairs nav ienesīguma līknes. Ienesīguma līkne ir saplacināta līdz galīgai robežai,” norāda eksperts, piebilstot, ka daudzās valstīs reālais  ienesīgums pārvietojas negatīvajā zonā. Standarta 10 gadu valsts obligāciju ienesīgums šobrīd ir ap 0,61%. 

“Tā rezultātā zelts sāk izskatīties ļoti, ļoti pievilcīgs, un tas arī turpmāk piesaistīs ne tikai cilvēkus, kuri vēlas nodrošināties pret risku, bet arī ienesīguma meklētājus.”

Pictet Wealth Management Āzijas investīciju direktors Deivids Gauds piekrīt, ka zeltu joprojām ir vērts turēt. 

“Galvenais iemesls ir tas, ka procentu likmes saglabāsies zemas ne tikai īstermiņā, bet arī vidējā un ilgtermiņā,” viņš skaidro. 

“Tas viss saistīts ar zelta turēšanu. Turiet to … tam ir jēga,” viņš norādījis Street Signs Asia. 

Deivs no Martina Place Securities norāda, ka daudz zelta ir absorbējušas Āzija un Tuvie Austrumi, kas Rietumus novedis līdz “nepietiekama īpatsvara robežas.”

“Rietumiem ir jāatjauno sava pozīcija, un vienīgais veids, kā to var izdarīt, ir patiesi paaugstināt cenu,” norāda eksperts. 

Viņš piebilst, ka dārgmetālu cenu ietekmē daudz jautājumu, ieskaitot valūtas un skonomisko timulu paketes. “Galu galā tas būs ļoti saspringts tirgus, it īpaši ņemot vērā to, cik daudz zelta pēdējos gados iegādājušās centrālās bankas.”

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. ja?_________

    Nu kaut kā neticās. Ja notiks straujš akciju cenu kritums, tad visi metīsies pārdot zeltu, lai iepirktos pa lēto un tajā brīdī zelta cena varētu pat kristies. Izskatās pēc viltus ziņas, lai kāds varētu atbrīvoties no krājumiem.

  2. Antons

    Pilnīgas muļķības, zelts iet uz 1600

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv