Zelta cena sasniegusi 2013. gada rekordu, un eksperti prognozē turpmāku pieaugumu

Treideri.lv | 6. janvāris 2020 17:26
Zelta cena sasniegusi 2013. gada rekordu, un eksperti prognozē turpmāku pieaugumu

Goldman Sachs zeltu uzskata par labāko apdrošināšanu pret ģeopolitiskajiem riskiem, savukārt pallādija cena pa to laiku ir sasniegusi jaunu rekorda līmeni.

Pateicoties augstajam pieprasījumam pēc patvēruma aktīviem, kas saistīts ar spriedzes saasināšanos Tuvajos Austrumos, zelta cena pieaugusi līdz 2013. gada rekordlīmenim. Goldman Sachs prognozē tālāku šī dārgmetāla vērtības pieaugumu, savukārt pallādija cena tikmēr ir sasniegusi jaunu rekorda līmeni.

Pirmdienas tirdzniecības sesijas sākumā zelta kotācijas pietuvojās 1600 USD par unci pēc Teherānas paziņojuma, ka pēc Kasema Soleimani slepkavības tā atsaukusi visas saistības attiecībā uz urāna bagātināšanas programmu.

Savukārt Donalds Tramps nedēļas nogalē solīja “neproporcionālu” atbildi uzbrukumu gadījumā jebkuram amerikāņu objektam.

Tuvo Austrumu konflikta eskalācijas apstākļos zelts ir labāka aizsardzība, nekā nafta, brīdina Goldmans Sahss.

“Vēsture liecina, ka vairumā scenāriju zelta cena pieaugs daudz augstāk nekā šī brīža līmeņi”, – raksta banku eksperti. “Tas atbilst mūsu iepriekšējām prognozēm, ka zelts ir labākais ģeopolitisko risku ierobežošanas līdzeklis”.

Nesenā pieauguma rezultātā populārākais dārgmetāls sasniedza visaugstāko pārpirkto stāvokli pēdējo 20 gadu laikā. 14 dienu RSI šodien sasniedza 87.

“Negatīvas reālās likmes Amerikas Savienotajās Valstīs un dolāra vērtības lejupslīde kopumā palīdzēs uzturēt pieprasījumu pēc zelta”, – uzskata UBS Wealth Management preču tirgus analītiķis Džovanni Stonovo. “Tāpēc mēs saskatām jēgu saglabāt garās pozīcijas”.

Tomēr ne visas bankas ir optimistiskas attiecībā uz zelta nākotnes izredzēm. Piemēram, ABN Amro stratēģi brīdina, ka pieaugums varētu ātri beigties, tiklīdz tirgus likviditāte atgūsies pēc svētkiem.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv