Vorens Bafets par 28 miljardiem dolāru iegādājas kečupu ražotāju “Heinz”

Treideri.lv | 15. februāris 2013 11:01
Vorens Bafets par 28 miljardiem dolāru iegādājas kečupu ražotāju “Heinz”

Vorena Bafeta dibinātā investīciju kompānija “Berkshire Hathaway” un investīciju kompānija “3G Capital” ceturtdien paziņoja, ka 28 miljardus ASV dolāru (14,7 miljardus latu) vērtā darījumā pārņems pasaulē lielāko kečupu ražotāju ASV uzņēmumu “H.J.Heinz Co.”, ziņo BNS-AFP.

Abas investīciju kompānijas “Heinz” akcionāriem maksās 72,50 dolāru (38 latus) par akciju, kas ir par 20% vairāk nekā “Heinz” akciju cena biržā trešdien.

Ieskaitot “Heinz” parādu pārņemšanu, kopējā darījuma summa sasniegs 28 miljardus ASV dolāru, norādīja abas investīciju kompānijas, minot, ka tas būs lielākais darījums pārtikas industrijas vēsturē.

“”Heinz” ir spēcīgs ilgtspējīgas izaugsmes potenciāls, kas balstīts uz augstiem kvalitātes standartiem, nepārtraukti jaunievedumi un lieliski garšojoši produkti,” paziņojumā citēts Bafeta teiktais.

Bafets, kura kompānija parasti neapvienojas ar citiem, pārņemot uzņēmumus, intervijā raidsabiedrībai CNBC atklāja, ka “3G Capital” pie viņa ar ierosinājumu vērsies decembrī. “Berkshire” ieguldīs 12–13 miljardus ASV dolāru (6,3–6,8 miljardus latu) “Heinz” darījumā, Bafets gan uzsvēra, ka abi partneri pārņemšanā būs vienlīdzīgi.

1869.gadā dibinātais “Heinz” savu produkciju piedāvā visā pasaulē. Kompānijas mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka tās produkcija ieņem pirmās vietas kečupu un mērču, kā arī uzkodu un bērnu maltīšu segmentā vairāk nekā 50 pasaules valstīs. Kompānijā visā pasaulē strādā 32 tūkstoši cilvēku.

Avots: lat.mixnews.lv

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv