Volstrītu gaida akciju tirgus lejupslīde un otrs Covid-19 pandēmijas vilnis

Treideri.lv | 19. maijs 2020 16:51
Volstrītu gaida akciju tirgus lejupslīde un otrs Covid-19 pandēmijas vilnis

Tirgus dalībnieki padalījušies ar Deutsche Bank ar savām prognozēm attiecībā uz S&P 500, obligācijām, inflāciju/deflāciju, snieguši savu vērtējumu Donalda Trampa uzvaras iespējām vēlēšanās, kā arī pastāstījuši daudz ko citu.

13.-15. maijā Deutsche Bank veikusi kārtējo ikmēneša tirgus dalībnieku aptauju, kurā piedalījušies 450 eksperti no visas pasaules. Tālāk seko īss šīs aptaujas rezultātu apkopojums.

55% aptaujas dalībnieku prognozē koronavīrusa pandēmijas otro vilni (pretējs viedoklis ir vien 15% respondentu), savukārt 58% uzskata par nepieciešamu aizsargāt vecākus cilvēkus un citus riska zonā esošos, un pārstartēt ekonomiku vēl pirms vakcīnas parādīšanās.

47% prognozē, ka koronavīrusa pandēmija beigsies ar inflāciju, savukārt 40% – ka gaidāma deflācija. Iepriekšējā aptaujā balsu samērs bija attiecīgi 53% pret 32%.

Ņemot vērā neseno kāpumu akciju tirgū uz makroekonomiskās statistikas uzlabojumu trūkuma fona ASV un Eiropā, investoru noskaņojums pēdējā mēneša laikā uzlabojies. Vairums respondentu (42%) prognozē akciju tirgus lejupslīdi (S&P 500 и Stoxx 600) trīs mēnešu griezumā un pieaugumu tuvākajos 12 mēnešos.

Taču, ja no šī atņemt respondentu skaitu, kas prognozē akciju tirgus lejupslīdi tuvākā gada laikā, tad tīrais pozitīvi noskaņoto skaits ir vien 13%, kas ir zemākais rādītājs kopš februāra. Pirms diviem mēnešiem, respektīvi akciju tirgus sabrukuma laikā, tādu bija 47%.

Vairums respondentu (37%) prognozē turpmāku obligāciju ienesīguma samazināšanos tuvākajos trīs mēnešos, savukārt 17% aptaujas dalībnieku prognozē tā pieaugumu. Jau tuvākā gada griezumā vairums (45%) prognozē obligāciju ienesīguma pieaugumu, savukārt 28% – tā samazināšanos.

Tīri 23% respondentu sagaida Donalda Trampa uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās, taču kopumā šis skaits krītas.

Arvien vairāk tirgus dalībnieku pierod strādāt attālināti: nu jau 57% respondentu uzskata, ka pēc koronavīrusa pandēmijas beigām viņi 1-3 dienas nedēļā labprātīgi strādās attālināti (iepriekšējā aptaujā tādi bija 39%). Mēneša laikā būtiski (no 47% līdz 31%) sarucis to aptaujas dalībnieku skaits, kas attālināti strādāt plāno tikai gadījumā, ja nebūs citu iespēju.

“Šīs izmaiņas atspoguļo attālinātā darba ražīguma paaugstināšanos divu mēnešu laikā”, – norāda Deutsche Bank stratēģis Džims Rīds. “Šodien 69% respondentu uzskata, ka no mājām strādā tik pat produktīvi (vai pat labāk), kā strādājot birojā”.

74% uzskata, ka vakcīna pret kronvīrusu parādīsies tuvāko 18 mēnešu laikā, un tikai 5% gaida tās atklāšanu tuvākajā pusgadā. 4% uzskata, ka vakcīnu atklāt neizdosies.

48% prognozē, ka sociālās distancēšanās pasākumi turpināsies ne ilgāk kā vēl pusgadu, savukārt 30% uzskata, ka runa varētu būt par gadu.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv