Volstrītas bankas domā par to, kā pārciest koronavīrusu

Treideri.lv | 4. marts 2020 19:29
Volstrītas bankas domā par to, kā pārciest koronavīrusu

Daudzas kompānijas aicina savus darbiniekus strādāt no mājām, taču Volstītas bankām tas ir gandrīz neiespējami.

Volstrītā tik populārais teiciens “esmu aizķēries pie darba galda” pēkšņi ieguvis negaidītu nozīmi. Ieguldījumu bankas gadiem ilgi aprīkojušas savas tirdzniecības zāles ar ātrgaitas sakaru kanāliem, kā arī darbinieku novērošanas sistēmām. Tāpēc tagad, saskaroties ar koronavīrusa uzliesmojuma draudiem savā darba kolektīvā, bankas vienkārši nevar ļaut darbiniekiem strādāt no mājām.

Infekcija ienākusi Ņujorkā, un Volstrītas kompānijas cenšas izdomāt, kā dzīvot tālāk.

“Neviens negrib, lai viņu treideri tirgojas ar Microsoft akcijām, sēdēdami savā dzīvojamā istabā. Tas nav iespējams”, – stāsta Vērtspapīru tirdzniecības asociācijas (Security Traders Association) vadītājs Džims Toss. “Atšķirība starp sistēmām, ko treideri izmanto darba vietā un to, kas viņiem ir pieejams mājās, ir kā debesis pret zemi. Jūs nedrīkstat ļaut treideriem tirgot uz dullo”.

Problēmu ir daudz. Vājš mājas dators un lēns mājas internets neļauj apstrādāt milzīgus datu masīvus un izmantot “progresīvu” programmatūru, kas nepieciešama miljoniem darījumu veikšanai dienā. Treideriem var arī neizdoties pieslēgties dažādām informācijas sistēmām.

Turklāt treideru darbs no mājas padarīs bezjēdzīgu risku kontroles un vadības sistēmu. Šo nodaļu darbinieki fiksē visas treideru darbības darba vietā, lai novērstu amata pārkāpumus un pārmērīgu risku uzņemšanos.

Šonedēļ Volstrīta nonāca vieglas panikas stāvoklī, kad parādījās ziņas par 50 gadus veca Manhetenas darbinieka inficēšanos ar vīrusu. Investoriem nācās ierobežot apmeklētāju piekļuvi savām tirdzniecības zālēm, lai nepieļautu infekcijas izplatīšanos. Tagad Citigroup, JPMorgan un citas bankas izstrādā rīcības plānus ārkārtas situācijām, iekļaujot tajos papildu tirdzniecības zāļu aprīkošanu.

Vismaz divas lielas Volstītas firmas plāno sadalīt treiderus trīs grupās. Kāda banka plāno turēt darbinieku pirmo grupu birojā, otru – “rezervē”, bet trešā grupa ārkārtas situācijas gadījumā strādās no mājām. Tomēr šo plānu realizāciju apgrūtina loģistika un drošības apsvērumi.

Bankas ir pieradušas ierakstīt visas sarunas starp saviem darbiniekiem un klientiem, lai novērstu amata pārkāpumus un neļautu treideriem izdarīt likmi “uz savējiem” pirms ir izpildīts liels klienta orderis, kurš var radīt nopietnāku kustību tirgū. Tagad viņiem ir jāatrod alternatīvas kontroles metodes.

Tāpat jāsaprot, kāds ir pieļaujamais darbinieku skaits, kuri strādās no mājām, kā uzturēt saikni starp dažādām lokācijām, kā arī nošķirt “pārdevējus” no treideriem. Turklāt, iespējams, nāksies bieži rotēt personālu, lai vienlaikus nesaslimtu pārāk daudz cilvēku.

Regulatoriem nāksies izlemt, cik ļoti tie ir gatavi vājināt kontroli, lai ļautu cilvēkiem tirgot no mājām vai kādas citas vietas.

Ņujorkas akciju birža 7. martā plāno veikt savu sistēmu stresa testu ārkārtas gadījumiem. Ja kādu iemeslu dēļ tās leģendārā tirdzniecības zāle nespēs turpināt darbu, tirdzniecība pilnībā pāries elektroniskā režīmā. Arī tirdzniecības platforma Nasdaq izstrādā rīcības plānus dažādās situācijās un gatavojas darbinieku pārvietošanai uz citām lokācijām, ja radīsies šāda nepieciešamība.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv