Volstrīta prognozē dolāra kursa lejupslīdi 2020. gadā

Treideri.lv | 19. decembris 2019 10:54
Volstrīta prognozē dolāra kursa lejupslīdi 2020. gadā

Dolārs kļūs daudz lētāks – pirms gada brīdināja eksperti. Tas nenotika, taču Volstrīta uzstājīgi turas pie savas prognozes.

Pirms gada tirgus eksperti gandrīz vienbalsīgi prognozēja ievērojamu dolāra vērtības krišanos, pateicoties ASV ekonomikas lejupslīdes un Amerikas aktīvu augstā carry samazināšanās perspektīvām. Neskatoties uz to, dolāra indekss, kuru aprēķina Bloomberg, 2019. gadā tikpat kā nemainījās.

2020. gadu sagaidot tirgus eksperti atkal prognozē dolāra vērtības samazināšanos, taču ar atrunām. Piemēram, JPMorgan sagaida ASV valūtas vājināšanos, pieaugot pieprasījumam pēc riska aktīviem, taču šaubās, vai dolārs nonāks reālā negatīvā tirgū. Goldman Sachs prognozē tikai “mērenu” dolāra vērtības kritumu, savukārt Morgan Stanley sagaida tā atveseļošanos gada otrajā pusē.

Bank of America

Dolārs kļūs lētāks pēc tirdzniecības līguma noslēgšanas starp Amerikas Savienotajām Valstīm un Ķīnu. Eiro un mārciņa būs pieprasīti uz maigā Brexit fona.

Prognoze 2020. gada beigām:

Eiro/dolārs: 1.15;

Dolārs/jena: 103;

Mārciņa/ dolārs: 1.39.

Citigroup

ASV ekonomika turpinās augt straujāk, tāpēc pieprasījums pēc dolāra turpināsies. Ja pasaules ekonomika apstāsies, Amerikas valūta var piedzīvot strauju lejupslīdi.

Vēl viens dolāra risks ir Elizabetes Vorenas uzvara prezidenta vēlēšanās. Daudzsološa šķiet dolāra pirkšana pret Kanādas un Eiropas valūtām.

Goldman Sachs

ASV ekonomika izskatās labāk nekā Eiropas un Ķīnas, tāpēc dolāra vērtības samazināšanās 2020. gadā būs “mērena”. Pagaidu darījuma noslēgšana starp ASV un Ķīnu ir piespiedusi lielāko daļu tirgus dalībnieku ieņemt negatīvu pozīciju attiecībā pret dolāru, taču mēs to nesteidzamies darīt.

Amerikas valūtas dinamika attiecībā pret Eiropas un Ķīnas valūtām vairāk būs atkarīga no pašu eiro un juaņas iekšējiem faktoriem. Un mēs neredzam īpašu iemeslu šo valūtu pieaugumam.

Prognoze 202. gada beigām:

Eiro/dolārs: 1.15;

Dolārs/jena: 105;

Mārciņa/dolārs: 1.37.

JPMorgan Chase

Mūsu pamata prognoze paredz mērenu dolāra vērtības samazināšanos 2020. gada sākumā uz pasaules ekonomikas neliela paātrinājuma fona. Tajā pašā laikā mēs negaidām negatīvu tendenci ASV valūtas tirdzniecībā, jo, lai to sāktu, ir nepieciešama izlēmīga globālās ekonomikas maiņa.

Eiropas valūtas, kā arī zemu ienākumu valstu valūtas, kurām ir budžeta proficīti, parādīs apsteidzošu dinamiku attiecībā pret preču valūtām un jaunattīstības valstu valūtām.

Prognoze 202. gada beigām:

Eiro/dolārs: 1.14;

Dolārs/jena: 110;

Mārciņa/dolārs: 1.33.

Morgan Stanley

Gada pirmajā pusē dolāra cena var samazināties par 6%, pasaules ekonomikas atveseļošanās un nenoteiktības dēļ, kas saistīta ar ASV prezidenta vēlēšanu iznākumu. Gada otrajā pusē Amerikas valūtas cena pieaugs.

Prognoze 202. gada beigām:

Eiro/dolārs: 1.16;

Dolārs/jena: 99;

Mārciņa/dolārs: 1.35.

UBS

Nākamgad dolāra ilgtermiņa izaugsme tiks pārtraukta, un ASV valūtas kurss mēreni kritīsies ASV ekonomikas palēnināšanās dēļ attiecībā pret citām valstīm. Gada pirmajā pusē tam vajadzētu piespiest FRS pazemināt likmes līdz 1% un tādējādi mazināt dolāra carry pievilcību.

Prognoze 202. gada beigām:

Eiro/dolārs: 1.15

Dolārs/jena: 108;

Mārciņa/dolārs: 1.34.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv