Viss sagriezies kājām gaisā: eiro var pakāpties līdz $1.13

Treideri.lv | 1. novembris 2019 17:31
Viss sagriezies kājām gaisā: eiro var pakāpties līdz $1.13

Mainoties valūtas tirgus loģikai, eiro atrod jaunu sabiedroto

Eiro dinamika līdz šim, šķiet, pakļāvusies neparastai loģikai – pilnīgi ar kājām gaisā. Federālo Rezervju Sistēma tikko skaidri norādījusi, ka pagaidām ir pabeigušas procentu likmju pazemināšanu – tam vajadzēja paaugstināt dolāra kursu, taču tas nenotika.

Tā vietā eiro attiecībā pret ASV dolāru turpināja demonstrēt labāko mēnesi kopš 2018. gada sākuma, atklājot, kas patiesībā virza šīs valūtas: tirgus noskaņojums attiecībā pret globālo risku, nevis monetāro politiku. Dolāra stiprums vai eiro vājums kopš jūnija vidus galvenokārt bija saistīts ar bažām par pasaules tirdzniecību, Brexit un Eiropas ekonomiskās izaugsmes vājināšanos.

Paplašiniet šo loģiku perspektīvā, un jūs iegūsiet apgrieztu varbūtību attēlu. Mazāk stimulējoša FRS attieksme patiesībā var paaugstināt nevis dolāru, bet gan eiro, jo šādas izmaiņas nozīmētu arī globālā riska samazināšanu, kas dod priekšroku vienotajai valūtai un kavē dolāra nostiprināšanos.

Tiešām, pašreizējais spot tirgus stāvoklis un iespējas nozīmē, ka eiro ir visas iespējas turpināt pieaugt, ja globālā izaugsme stabilizējas, pat ja to pavada neitrāls monetāri-politiskais noskaņojums Amerikas Savienotajās Valstīs.

Turklāt tagad ir vēl vairāki faktori, kas potenciāli attīstās par labu eiro. Jaunās Eiropas Centrālās bankas prezidentes Kristīnes Lagardas tonis agrāk izklausījās daudz pārliecinošāks nekā viņas priekšgājēja tonis attiecībā uz fiskālajiem stimuliem, jo viņa uzstājīgi pieprasīja Vācijai un Nīderlandei izmantot sava budžeta pārpalikumu. Tas liek domāt, ka tirgus var pārvērtēt iespējas nākotnē mīkstināt centrālās bankas politiku. Lagarda ar savu pirmo runu ECB prezidentes amatā uzstāsies 4. novembrī.

Riska aina

Var kļūt skaidras arī globālā riska izredzes, potenciāli pastiprinot spiedienu uz investoru garajām dolāra pozīcijām. Smagais Brexit variants vairs netiek apsvērts, savukārt Amerikas Savienotās Valstis un Ķīna pirmo reizi ir tik tuvu tirdzniecības līguma pirmās fāzes parakstīšanai. Piektdien eiro kurss ir ap 1,1145 dolāriem pēc oktobra kāpuma par 2,3%.

Jebkurš pieauguma turpinājums, teiksim, līdz USD 1,13, nebūs tieša trajektorija. Jaunākie ASV dati, ieskaitot ceturtdienas izdevumu datus, piesardzīgi vērtē pasaules lielākās ekonomikas veselību, savukārt patērētāju uzticēšanās eirozonai pagājušajā mēnesī samazinājās. Izredzes samazināt likviditāti dolāros pirms gada beigām var ietekmēt arī eiro garās pozīcijas, tomēr ziņas par globālo risku samazināšanos var dot impulsu, kas vienotajai valūtai būs nepieciešams lai testētu līmeņus virs USD 1.12.

Kam pievērst uzmanību:

  • Lielbritānijas priekšvēlēšanu kampaņa oficiāli sākas 6. novembrī; Anglijas Banka tiekas nākamajā dienā, lai lemtu par procentu likmju koriģēšanu un atjaunotu prognozes; tās vadītājs Marks Karnī rīkos preses konferenci;
  • Politiķu uzstāšanās: Sanfrancisko Federālo Rezervju bankas prezidente Mērija Deilija Daily, Dalasas Federālo Rezervju bankas prezidents Roberts Kaplans, Čikāgas Federālo Rezervju bankas prezidents Čārlzs Evanss, Ņujorkas Federālo Rezervju bankas prezidents Džons Viljamss, ECB padomes loceklis Fransuā Villierua de Halo, Kanādas bankas viceprezidents Pols Bodrijs;
  • ECB banku uzraudzības forums, kas notiks Frankfurtē 6. novembrī;
  • Zviedrijas Centrālā banka publicē 5. oktobra sanāksmes protokolu; uzstāsies tās vadītājs Stefans Ingvess.
  • Ekonomiskajās relīzēs ietilpst uzņēmēju aktivitātes indekss (PMI) Eirozonas ražošanas sfērā; ASV ražošanas pasūtījumi, patērētāju noskaņojums, ISM indekss; Lielbritānijas apkalpojošās sfēras PMI; rūpnieciskā ražošana Norvēģijā;
  • OPEC otrdien publicēs naftas globālās prognozes.

 

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv