Vispasaules zelta padome par zelta izredzēm 2018. gadā

Treideri.lv | 4. janvāris 2018 08:14
Vispasaules zelta padome par zelta izredzēm 2018. gadā

Vispasaules Zelta Padome (WGC) uzskata, ka zelta cenu pieauguma trends 2018.gadā saglabāsies. Izdevuma “Gold Investor” decembra numurā uzsvērts, ka, neskatoties uz akciju un procentu likmju pieaugumu ASV, zelta cenu dinamika šogad bijusi ļoti laba.

WGC analītiķis John Reade uzskata, ka 2018.gadā zelta cenām noteicošā būs ASV naudas politika. Arī nākamgad ASV FRS plāno likmju paaugstināšanu un savas bilances samazināšanu. Savukārt, ECB un Japānas Banka, visticamāk, samazinās savu kvantitatīvas stimulēšanas programmu.

WGC analītiķi uzskata, ka dažu Centrālo banku stingrākas naudas politikas ieviešana notiks lēnām un piesardzīgi. Tādēļ spiediens uz zelta cenām būs mērens.

Nākamgad zelta cenas var saņemt atbalstu no fondu tirgus un ASV dolāra pavājināšanās. “Mēs uzskatam, ka fondu tirgus pieaugums 2017.gadā negatīvi iespaidoja zelta cenas”, saka John Reade.”Cenu rallija beigšanās fondu tirgū var no jauna atgriezt investoru interesi par zeltu”. Ja 2017.gada nogalē tiks fiksēta ASV dolāra pavājināšanās, tas pozitīvi ietekmēs zeltu.

Svarīgs fiziskā zelta tirgus faktors ir Āzijas iedzīvotāju ienākuma līmeņa paaugstināšanās. “Ķīna ir lielākais zelta tirgus pasaulē. Valdībai ir izdevies izvairīties no ekonomikas pavājināšanās un 2018.gadā ķīniešu ekonomika pieaugs”, uzskata WGC.

WGC prognozē, ka arī Indijas ekonomika 2018.gadā būs viena no ekonomikām ar maksimālu izaugsmi. Tādēļ iekšējais zelta tirgus adaptēsies jaunajiem dzeltenā dārgmetāla preču un pakalpojuma nodokļiem. Tas viss atbalstīs fiziskā pieprasījuma līmeni.

Kopumā var secināt, ka WGC eksperti noskaņot pozitīvi attiecībā uz zelta cenām 2018.gadā.

Avots: LatGold


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv