Visi nervozi gaida pārrunas Briselē

Treideri.lv | 4. decembris 2017 10:08
Visi nervozi gaida pārrunas Briselē

Ja šonedēļ britu premjere Terēza Meja saviem Briseles kolēģiem izdarīs piedāvājumu, no kura tie nespēs atteikties, investori labprāt atgriezīs mārciņu pie līmeņiem, kurus redzējām pirms Brexit referenduma.

Pēdējās desmit tirdzniecības sesijas mārciņa bija acīmredzama kāpuma līdere citu dolāra pāru vidū. Kad radās cerība, ka pārrunu process varētu izkustēties, tā pakāpās par 2%. Pārī ar eiro, mārciņa pakāpusies par 1%. Gada sākumā britu valūta nokritās zem $1.20, kas bija par 18.5% zemāk kā pirms referenduma fiksētās cenas. Kompānijas centās apjaust izstāšanās no ES sekas, bažījoties par strauju nekoordinētu attiecību pārtraukšanu, kas tad arī noveda pie tik apjomīgas devalvācijas.

Taču kopš tā laika valūta stabilizējusies, kaut gan tas bija saistīts ar Anglijas Bankas likmes paaugstināšanu. Piektdien GBP/USD notestēja 1.3549 atzīmi – tas ir pēdējo divu mēnešu maksimums. Šobrīd pāris tirgojas ap 1.3434. Analītiķi runā, ka impulss pāri var uzdzīt līdz 1.40, ja Mejas un Junkera pārrunas noritēs veiksmīgi. Crеdit Agricole mārciņas ilgtermiņa prognoze ir kā reiz 1.40. Bankas valūtu stratēģi norāda, ka pārrunu sākums par tirdzniecības līgumiem nozīmēs, ka ļaunākais nav noticis. Mārciņa var labi pakāpties pret zema ienesīguma valūtām – Japānas jēnu un Šveices franku, kaut gan rallija turpinājumam nepieciešami stabili ekonomisko prognožu uzlabojumi.

Spekulanti noskaņoti optimistiskāk. CFTC spekulatīvo pozīciju dati liecina, ka nedēļā līdz 28. novembrim mārciņas pircēju skaits pārsniedz pārdevējus. Un tomēr, investori atrodas milzīgas nenoteiktības stāvoklī un, veiksmīgu pārrunu gadījumā, ir gatavi pirkt mārciņu, vai arī, izgāšanās gadījumā, to strauji pārdot. Insight Investment norāda, ka mārciņa stipri cietīs, ja kļūs zināms, ka nekādas pārejas vienošanās nebūs. Pats par sevi Brexit mārciņu neietekmē. Viss atkarīgs no tā, ko tas nozīmē ekonomikai. Tirgus iecenojis savu potenciālo seku vērtējumu un iemesls, kura dēļ šobrīd investori koriģē savas pozīcijas, ir tas, ka šī jautājuma risinājums visu laiku tiek atlikts.

Džordžs Manguss no Oksfordas Universitātes Ķīnas centra iz pārliecināts, ka pārejas vienošanās sniegs uzņēmējiem pārliecību par nākotni, taču ilgtermiņā Brexit tik un tā iedragās britu ekonomiku. Situācija iet uz labo pusi, ļaujot cerēt uz risku mazināšanos, kas saistīti ar smagu Brexit un pārrunu izgāšanos. Tas šobrīd sniedz atbalstu mārciņai. Nevajag būt pesimistiem, taču Brexit piemīt korozijas efekts britu ekonomikai, uzskata Magnuss. Pēc UBS makro-stratēģu domām, Eiropas ekonomika aug, savukārt britu – palēninās stipri straujāk, nekā tika prognozēts. Tā ir acīmredzama problēmu pazīme, skaidro eksperti. Uz šī fona noteiktība ilgtermiņa perspektīvā var veicināt īstermiņa kāpumu.

, , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv