Visa, Mastercard, PayPal un Uber ieguldījuši Facebook kriptovalūtā

Treideri.lv | 17. jūnijs 2019 09:56
Visa, Mastercard, PayPal un Uber ieguldījuši Facebook kriptovalūtā

Pēc neoficiāliem datiem, lielās kompānijas katra investējusi $10 miljonus konsorcijā, kurš pārvaldīs jauno kriptovalūtu.

Kompānija Facebook parakstījusi vienošanos ar vairāk kā desmit kompānijām, tajā skaitā Visa Inc., Mastercard Inc., PayPal Holdings Inc. un Uber Technologies Inc. Jaunās kriptovalūtas atbalstam, kuru tā plāno prezentēt šajā nedēļā un palaist apritē nākošgad.

Katrs dalībnieks, kuru vidū ir finanšu, riska un telekomunikāciju kompānijas, investēs aptuveni 10 miljonus ASC dolāru konsorcijā, kurš pārvaldīs digitālo valūtu ar nosaukumu Libra. Līdzekļi tiks veltīti virtuālās monētas izstrādei, kas tiks piesaistīta dažādu valstu valūtu grozam, lai izvairītos no kriptovalūtām raksturīgajām straujajām svārstībām.

Iepriekš jau ticis ziņots, ka Facebook plāno piesaistīt partnerus kriptogrāfiskas maksājumu sistēmas izveidē, kam būs nepieciešams aptuveni 1 miljards ASV dolāru.

Slepenais projekts

Darbs pie slepenā projekta norit jau vairāk kā gadu. Galvenais uzdevums ir izstrādāt digitālo valūtu, kuru lietotāji spētu sūtīt viens otram un izmantot pirkumiem Facebook un pārējā interneta vidē.

Ar dažiem partneriem pārrunas turpinās, un dalībnieku grupas sastāvs vēl var mainīties.

Pagājuši desmit gadi kopš Bitcoin radīšanas, taču patērētāji to praktiski neizmanto, tāpat kā simtiem citu kriptovalūtu. Facebook cer šo situāciju mainīt ar kriptogrāfiskās maksājumu sistēmas palīdzību, kas balstās uz tās milzīgo sociālo tīklu un miljardiem lietotāju.

Pat dažiem konsorcija locekļiem nav zināms, kā šī valūta darbosies, un kāda loma ir viņiem pašiem. ASV, tāpat kā citās valstīs, ir ļoti stingras normatīvās prasības. Daži projekta dalībnieki bažījas, ka jaunā valūta var tikt izmantota naudas atmazgāšanai un terorisma finansēšanai. Tā ir Bitcoin un citu kriptovalūtu mūžīgā problēma.

Facebook tiešā veidā kriptovalūtu nekontrolēs, tāpat kā atsevišķi jaunā konsorcija Libra Association locekļi. Daži locekļi var pildīt “posma” funkciju sistēmā, kas pārbaudīs transakcijas un veiks uzskaiti, radot pilnīgi jaunu maksājumu tīklu.

Pēc dažiem datiem projektā piedalās arī finanšu-tehnoloģiju kompānija Stripe Inc., rezervāciju sistēma Booking.com un Argentīnas elektroniskās tirdzniecības sistēma MercadoLibre Inc., kas liecina par projekta starptautiskajām ambīcijām.

Sociālo tīklu priekšrocības

Kriptovalūtas tīkla nodalīta darbība no Facebook platformas garantē sociālo tīklu operatoram noteiktu aizsardzību no lietotājiem un regulatoriem gadījumā problēmu gadījumā, kas ir liela priekšrocība, ņemot vērā trūkums konfidencialitātes iestatījumos. Neskatoties uz to, Facebook kā bāzes tehnoloģiju izstrādātājs, var to būtiski ietekmēt.

Un tomēr, daudzas kompānijas nespēja atteikties no projekta, ņemot vērā gandrīz 2.4 miljardus Facebook aktīvo lietotāju. Maksājumu karšu izstrādātāji jau sen nobažījušies, ka tehnoloģiju gigants var iedragāt viņu pozīcijas, radot maksājumu veidu, kas izspiedīs maksājumu karšu tīklus. Dalība Libra ļaus tām uzmanīgi sekot Facebook plāniem šajā nozarē, turklāt izmantot priekšrocības, ja projekts kļūs populārs lietotāju vidū.

Facebook plāno prezentēt savu valūtu šajā nedēļā, izmantojot Bitcoin radītāja popularizēto formātu. Pēc dažiem datiem, kompānija publicēs oficiālu dokumentu, kuru tā palūgusi parakstīt arī pārējos konsorcija biedrus.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv