Vilks: Ukrainas dēļ būtu jāvairās no populisma budžetā

Treideri.lv | 25. aprīlis 2014 11:38
Vilks: Ukrainas dēļ būtu jāvairās no populisma budžetā

Saeimas Eiropas lietu komisija piektdien apstiprināja Finanšu ministrijas sagatavoto Latvijas Stabilitātes programmu 2014. līdz 2017.gadam, ko pēc nākamās nedēļas valdības sēdes paredzēts iesniegt Eiropas Komisijai (EK). Makroekonomiskās attīstības scenārijs gan vēl neņem vērā ar Ukrainas notikumiem saistītos riskus, jo ir izstrādāts februārī, taču šobrīd Latvijas ekonomikā dominē negatīvie riski, atzīst Finanšu  ministrija.

Finanšu ministrs Andris Vilks arī brīdina, ka, ņemot vērā starptautisko situāciju, būtu jāizvairās no populisma budžetā.

Vilks skaidroja, ka visām Eiropas Savienības (ES) valstīm līdz 30.aprīlim jāiesniedz redzējums par nākamo gadu budžetu un ekonomikas attīstību.

Vasarā Eiropas Komisija un Eiropas Parlaments izvērtē, vai dalībvalstis adekvāti novērtējušas savu attīstību, ja kaut kas stabilitātes programma raisa aizdomas, tad EK sniedz rekomendācijas samazināt budžeta deficītu.

„Mēs esam savu mājasdarbu izdarījuši godprātīgi, un esam nedaudz  revidējuši ekonomikas izaugsmes prognozes Ukrainas un Krievijas dēļ, un mazliet pārskatījuši budžetu nākamajam gadam,”

Ja Krievijas un Ukrainas konflikts noregulēsies, Latvijas ekonomikas izaugsmes potenciāls ir pietiekami spēcīgs un, ja scenārijs būs pozitīvs, nākamā gada budžetā, iespējams, būs pieejama arī papildus nauda, bet ja konflikts eskalējas, tad Latvija nevarēs „ar populistiskiem solījumiem dzīt augšā budžeta izdevumus”, pauda Vilks.

„Bet ir viennozīmīgi jāgatavojas sliktākajam scenārijam. Ja būs labāk, tad būs kaut kas ieekonomēts un būs savādāka attieksme, ja mēs tagad kaut ko palaistu vaļīgāk, tad pēc tam būtu grūtāk to visu savākt,” skaidroja ministrs.

Programmas mērķis ir nodrošināt budžeta disciplīnu, uzraugot un koordinējot budžeta politiku eirozonā un ES.

Programmas prezentācijā norādīts, ka noskaņojuma indikatori martā joprojām norāda uz ekonomikas izaugsmi, savukārt citos īstermiņa datos par 2014. gada pirmajiem diviem mēnešiem kopumā nav vērojamas būtiskas izmaiņas ekonomikas attīstības tendencēs, lai gan atsevišķu nozaru pieauguma tempi gada pirmajos mēnešos ir nedaudz samazinājušies.

No Latvijas tirdzniecības partnervalstīm Starptautiskā Valūtas fonda aprīļa prognozēs izaugsme būtiski samazināta tikai Krievijai, un, ņemot vērā ar Ukrainu saistītos notikumus un neskaidro turpmākās situācijas attīstību, Latvijas ekonomikā šobrīd dominē negatīvie riski.

Avots: Lsm.lv

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv