Viljamss sola jaunas likviditātes injekcijas

Treideri.lv | 19. novembris 2019 20:39
Viljamss sola jaunas likviditātes injekcijas

Ņujorkas FRB prezidents Džons Viljamss uzstājās finanšu tirgiem veltītā konferencē, kur paziņoja, ka FRS milzīgās intervences naudas tirgos sniegušas nepieciešamo efektu. Kopš tā laika, kad FRS sāka palielināt īstermiņa un ilgtermiņa likviditāti, iegādājoties valsts obligācijas, “mēs redzējām, ka tirgi patiešām nomierinās, likmes bija patiesi stabilas”.

Taču būtiskākie pārbaudījumi vēl ir priekšā. Viljamss norāda, ka banka koncentrējas uz gada beigām, jo tas bieži ir stresa laiks. Viņš cer, ka skaidri anonīma izsludināta intervence palīdzēs saglabāt mieru, un pagaidām “viss šķiet ļoti labi”.

Ziepju burbulis

Pateicoties tam, ka FRS septembrī dzēsa paniku REPO tirgū, piepludinot finanšu sistēmu ar naudu, taču kategoriski atsakoties to saukt par jaunu QE, turpinās riska aktīvu pieaugums, jo īpaši tas attiecas uz amerikāņu akcijām – tās ir kā uz steroīdiem. S&P 500 tehnoloģiskās akcijas grasās uzrādīt labāko gadu pēdējā desmitgadē. Sektors šogad pieaudzis par 41%, ievērojami apsteidzot S&P 500, kas ir pieaudzis par 25%.

Pusvadītāju ražotāju akcijas palīdzēja vadīt šo izaugsmi, un daudzi uzņēmumi sadārdzinājās par vairāk nekā 80% gadā. Taču pieaugumu veicināja arī investoru apetīte pēc strauji augošiem uzņēmumiem: no programmatūras izstrādātājiem līdz elektroniskās komercijas un sociālo tīklu platformām. “Tieši šeit redzama izaugsme ilgtermiņā, tāpēc jūs vienmēr iegūsiet diezgan labu cenu par tehnoloģisko kompāniju akcijām”, – norāda Northern Trust Wealth Management investīciju direktore Ketija Niksone.

Ekonomikas perspektīvas

Taču nākamā gada globālā ekonomiskā izaugsme droši vien būs vāja. 2020. gadā pasaules ekonomika ir noskaņota uz “seklu” izaugsmi, preses konferencē Frankfurtē paziņoja Lombard Odier galvenais investīciju stratēģis Salmans Ahmeds.

Galvenās problēmas starp ASV un Ķīnu paliek neatrisinātas, kamēr ASV prezidents joprojām jūt pieaugošu iekšējo spiedienu. Pēc eksperta teiktā, ASV aktīviem vēlēšanas ir nopietns risks. Ahmeds norāda, ka globālās recesijas risks tuvāko 12 mēnešu laikā ir zems vai mazāks par 20%.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv