Vienotais Eiropas banku regulators iespējams iegūs ierobežotas tiesības

Treideri | 10. jūlijs 2012 09:09
Vienotais Eiropas banku regulators iespējams iegūs ierobežotas tiesības

Par vienotā bankas regulatora izveidi tika lemts jūnija beigās ES samita laikā. Vienotā bankas regulatora funkcijas var tikt uzticētas speciāli izveidotai aģentūrai. Par galveno regulatora uzdevumu kļūs banku uzraudzība (aptuveni 8500 bankas), kreditēšanas tirgus stabilizācija, banku sektora rekapitalizācija un  restrukturizācija. Pēc samita beigām Eiropas līderu paziņojumā bija teikts, ka Eirokomisijai tuvāko mēnešu laikā jāiesniedz priekšlikumi, savukārt ES tos var apstiprināt līdz gada beigām.

Vienotajam Eiropas banku regulatoram var tikt piešķirtas ierobežotas tiesības – uzraudzīt tikai 25 lielākās Eirozonas bankas. Pārējās bankas tiks uzraudzītas pastarpināti – ar nacionālo centrālo banku palīdzību.

Kā uzskata Barclays analītiķi, tad uzraudzības aģentūras izveide ir laba ideja, bet tas var prasīt pārlieku daudz laika. Ir nepieciešami tūlītēji risinājumi, jo pastāv draudi, ka parādu krīze tuvākajā laikā var saasināties. Banku bilancēs atrodas problemātiskie aktīvi 18 triljonu eiro apmērā, kas atbilst 30% no pasaules IKP.

Treideri.lv

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv