Vienkārši aiziet neizdosies: FXCM jaunas galvassāpes

Treideri.lv | 15. februāris 2017 08:35
Vienkārši aiziet neizdosies: FXCM jaunas galvassāpes

FXCM 2017. gadu vēlēsies aizmirst kā šausmīgu sapni, taču kompānijas problēmas vēl nebūt nav galā. Pirmdien amerikāņu brokeris centās noregulēt vēl vienu ASV regulatora pretenziju, kura jurisdikciju tas grasās tuvākajā laikā pamest, piekrītot samaksāt CFTC sodu 650 tūkstošu dolāru apmērā par nepietiekošu kapitalizāciju 2015. gada janvārī un savlaicīgu neziņošanu par naudas līdzekļu deficītu.

Bez tam, atbilstoši prasībai, kas iesniegta ASV Ņujorkas Dienvidu apgabala tiesā, FXCM garantējusi klientiem negatīvas bilances dzēšanu, kas ir CFTC noteikumu pārkāpums.

ASV likums aizliedz mazumtirdzniecības brokeriem garantēt klientiem negatīvas bilances dzēšanu vai tās ierobežošanu. CFTC apgalvo, ka brokeris klientiem solījis, ka tie nezaudēs naudu, taču patiesībā brokera pienākums bija brīdināt par pastāvošajiem riskiem, kas saistīti ar valūtu tirdzniecību, kā arī informēt par to, ka ir iespējams zaudēt vairāk līdzekļu, nekā sākotnējās investīcijas un maržinālais depozīts.

2016. gada augustā iesniegtajā CFTC sūdzībā teikts, ka uz 2015. gada 15. janvāri FXCM bija jāuztur koriģētais tīrais kapitāls 25 miljonu dolāru apmērā. Taču šajā konkrētajā dienā brokerim, pēc viņu pašu atzīšanās, pietrūka kā minimums 200 miljoni, tas nozīmē, ka FXCM saistības pārsniedza kompānijas aktīvus par 175 miljoniem dolāru.

Šī problēma radās pēc Šveices Nacionālās Bankas lēmuma par franka piesaistes eiro atcelšanu. Kompānija ziņoja, ka ŠNB rīcības rezultātā zaudējusi vairāk kā 200 miljonus dolāru.

Šī lieta tika publicēta nedēļu pēc tam, kad CFTC bargi sodīja FXCM un tās vadītājus par privāto klientu maldināšanu attiecībā uz orderu izpildes modeli.

Arī NFA uzrādījusi brokerim vairākas apsūdzības. Rezultātā brokeris un tā vadība spiesti uz visiem laikiem pamest ASV regulatora jurisdikciju, vienlaicīgi nomaksājot sodu 7 miljonu dolāru apmērā.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv