Venecuēlā atslēdz elektroenerģiju, naftas cenas pieaug

Treideri.lv | 27. marts 2019 10:47
Venecuēlā atslēdz elektroenerģiju, naftas cenas pieaug

Naftas cenas trešdien pieaugušas uz kārtējā elektroenerģijas pārtraukuma Venecuēlā fona. Taču dinamiku ierobežoja saglabājušās bažas attiecībā uz globālās ekonomiskās izaugsmes tempu samazinājumu.

WTI markas jēlnaftas nākotnes līgumu cena pieaugusi par 0.2% līdz $60,04, arī Brent markas nafta ieguvusi 0.2%, pakāpjoties līdz $67,60.

Pirmdien Venecuēla piedzīvoja kārtējo “blackout”. Elektroenerģijas atslēgšana saasinājusi krīzi un iedragājusi prezidenta Nikolasa Maduro pozīcijas. Atgādinām, ka Venecuēlas pašreizējo prezidenta nomaiņu vēlas panākt ASV un vēl 50 citas valstis.

ASV sankcijas attiecībā uz Venecuēlu un Irānu salikumā ar OPEC ierobežojošajiem pasākumiem sniedz atbalstu naftas cenām, kas šogad pieaugušas par vairāk nekā 25%.

Taču pieaugošās bažas attiecībā uz globālās ekonomiskās izaugsmes krituma sekām, kā arī ar tirdzniecības kariem un Brexit saistītā nenoteiktība ierobežoja šo cenu pieaugumu.

Šķiet, ka pēc nesenās augstās volatilitātes tirgos esam sasnieguši līdzsvara stāvokli, un mums nepieciešams impulss cenu virziena noteikšanai”,

– uzskata OANDA galvenais analītiķis Džefs Hollijs.

Atgādinām, ka pagājušajā piektdienā ASV obligāciju ienesīguma līkne mainīja virzienu pēc vājo ASV un Eiropas statistikas datu publikācijas. Inversija izraisīja bažas par iespējamo recesiju ASV.

Arī Ķīna trešdien paziņoja par peļņas samazinājumu rūpniecībā 2019. gada pirmajos divos mēnešos. Turklāt krituma temps bijis straujākais kopš 2011. gada, kas pastiprināja bažas par globālās ekonomikas turpmāko izaugsmi.

Globālās izaugsmes problēmas un dati, kas veicinājuši lejupslīdi pēdējās dienās, joprojām paliek spēlē, un investori meklēs jaunus draiverus turpmākam tirgus pieaugumam nākošo sesiju laikā”,

– paziņojuši Rakuten Securities Australia analītiķi.

Amerikāņu naftas institūts otrdien paziņoja par naftas rezervju pieaugumu ASV par 1.9 miljoniem barelu, tikmēr analītiķi prognozēja samazinājumu par 1.2 miljoniem.

Eksperti prognozē, ka ASV Enerģētikas informācijas pārvaldes atskaitē būs redzams rezervju samazinājums par nedaudz vairāk kā 1 miljonu barelu.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv