Vēl viena banka apsūdzēta Krievijas naudas atmazgāšanā – ASV sākušas izmeklēšanu

Treideri.lv | 20. novembris 2019 18:17
Vēl viena banka apsūdzēta Krievijas naudas atmazgāšanā – ASV sākušas izmeklēšanu

ASV varas iestādes uzsākušas izmeklēšanu attiecībā uz Swedbank Igaunijas nodaļu, caur kuru, izvairoties no ASV sankcijām, varētu būt tikusi virzīta Krievijas naudas.

Zviedrijas televīzijas kanāls SVT šodien ēterā paziņoja, ka ir atklājis darījumus starp Krievijas koncernu “Kalašņikov” un uzņēmumu Kalashnikov USA, kurš atrodas Floridā un ražo ieročus ar attiecīgu zīmolu.

TV kanāls norādījis, ka tas informāciju nosūtījis ASV tiesībaizsardzības iestādēm, kuras uzsākušas izmeklēšanu.

Saskaņā ar SVT datiem miljardiera Iskandera Mahmudova “biznesa tīkls” pārskaitīja vairāk nekā miljonu eiro Kalashnikov USA. Tajā pašā laikā Mahmudovs vienlaicīgi bijis koncerna Kalashnikov akcionārs un Swedbank Igaunijas filiāles lielākais klients.

TV kanāls ziņo, ka naudas pārskaitījumi notika pēc tam, kad ASV valsts kases departaments 2014. gadā, reaģējot uz Krimas aneksiju, melnajā sarakstā iekļāva Kalašņikova koncernu. Tomēr precīzi pārskaitījumu datumi netika nosaukti.

Ar Swedbank darbību saistītas izmeklēšanas notiek Igaunijā, Latvijā, Zviedrijā un ASV. Šo valstu varas iestādes liek domāt, ka bankas Baltijas nodaļa veica aizdomīgus darījumus vairāk nekā 100 miljardu USD vērtībā.

Februārī SVT iesniedza līdzīgas apsūdzības pret Swedbank, un tad tas beidzās ar bankas izpilddirektora un dažu padomes locekļu, tostarp tās priekšsēdētāja, atlaišanu. Kopš tā laika Swedbank akciju cena sarukusi par gandrīz 40%.

SVT citētais Iskandera Mahmudova pārstāvis sacījis, ka ne miljardierim, ne viņa partnerim nekad nav piederējusi Kalašņikov kontrolpakete, tāpēc ASV sankcijas uz viņiem nevar attiekties.

Un Kalashnikov USA pagājušajā gadā norādīja, ka sankcijas nepārkāpj, jo pārdod ieročus, kas izgatavoti no amerikāņu komponentēm.

Jāpiebilst, ka Swedbank nav vienīgā kredītiestāde, kas apsūdzēta naudas atmazgāšanā. 2018. gadā ASV varas iestādes tajā vainoja arī Dānijas Danske Bank, un Korupcijas un organizētās noziedzības izmeklēšanas projekts (OCCRP) to sauca par 2018. gada korumpētāko banku.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv