Vašingtona tirgiem sagādājusi nepatīkamu pārsteigumu: “tirdzniecības karš” pāriet jaunā līmenī

Treideri.lv | 11. jūlijs 2018 09:54
Vašingtona tirgiem sagādājusi nepatīkamu pārsteigumu: “tirdzniecības karš” pāriet jaunā līmenī

Sacīts – darīts. ASV solīja ieviest jaunus nodokļus tirdzniecībai ar Ķīnu, ja Pekina atbildēs uz pirmo “tirdzniecības kara” vilni, un pildījušas savu solījumu.

Jau pēc Amerikas tirgus laukumu slēgšanās, informācijas aģentūru ziņu lentēs parādījās ziņojums, ka jaunie nodokļi tomēr tiks ieviesti. Sarakstā iekļauta 6031 pozīcija. Pēc amerikāņu Tirdzniecības ministrijas pārstāvja Roberta Laithaizera teiktā, šie tarifi tiks ieviesti pēc diviem mēnešiem.

Sākot ar piektdienu, kad tika ieviesti pirmie nodokļi, tirgi pārliecinoši auga un pat sasniedza jaunus maksimumus. Par cik turpmāka “tirdzniecības karu” eskalācija nenotika, bija iemesls likt uz kāpumu, taču radās priekšstats, ka lielie spēlētāji vienkārši velk kotācijas uz augšu, cenšoties ievilināt tirgū pēc iespējas vairāk mazos investorus.

Un mediji šajā procesā aktīvi palīdzēja. Virsraksti līdzīgi kā “S&P 500 sasniedzis maksimumu” nespēja atstāt vienaldzīgu nevienu, kas vēlējās nopelnīt uz kāpumu. Taču Vašingtona, pēc būtības, iedzinusi entuziastus stūrī.

Amerikāņu indeksu nākotnes līgumi nekavējoties aizgāja mīnusos, neitralizējot visu kāpumu. Nu un tālāk jau sekoja Ķīnas un preču tirgu reakcija.

No turpmākā krituma indeksus pagaidām attur tikai fakts, ka jaunie nodokļi vēl divus mēnešus tiks apspriesti un jebkuras pozitīvas ziņas var palīdzēt indeksiem noturēties uz ūdens.

Varš

Taču interesantākā ir vara reakcija. Galvenā rūpnieciskā metāla nākotnes līgumi zaudē vairāk kā 3%. Ņemot vērā, ka varš ir arī labs apsteidzošais indikators, šāds kritums var signalizēt par tiešām nopietnām problēmām.

ASV augsto tehnoloģiju sektors

Tā vai citādi, nopietnāko triecienu var saņemt ASV augsto tehnoloģiju sektors. Tas ir pārāk cieši saistīts ar piegādēm uz Ķīnu, savukārt šo kompāniju kapitalizācija tirgū ir sasniegusi rekordu līmeņus, kas nebūt neatbilst mūsu acu priekšā notiekošajam.

Juaņa

Viens no instrumentiem, ar ko Pekina atbild uz amerikāņu izlēcieniem, ir juaņa. Ķīnas valūtas kritums ļauj neitralizēt nodokļu radītos eksporta zaudējumus.

Vēl vakar juaņa atjaunoja kritumu pret dolāru, un šodien USD/CNY atgriezies pie nozīmīgā 6.7 līmeņa.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv