Valūtu tirgos briest vētra, taču investori saglabā apskaužamu mieru

Treideri.lv | 13. jūnijs 2019 09:27
Valūtu tirgos briest vētra, taču investori saglabā apskaužamu mieru

Investori ignorējuši virkni būtisku notikumu, taču problēmas nekur nav zudušas.

Kas nepieciešams, lai tirgu dvēseliskā miera stāvokli? Tam jābūt kaut kam ļoti nopietnam.

Pagājušajā nedēļā Eiropas Centrālā Banka diezgan skaidri deva mājienus par gatavību atkal palaist savu stimulēšanas programmu, taču investori šos mājienus ignorēja. Pieauga vien kādi jūtīgākie Eiropas obligāciju tirgus segmenti un tas arī viss.

Tikmēr sacensībās par Lielbritānijas jaunā premjerministra titulu vadībā ir kandidāti, kas gatavi valsti oktobrī izraut no Eiropas Savienības bez jebkādas vienošanās vai apturēt parlamenta darbu. Jautri laiki pienākuši! Britu valūtas kursa dinamika liecina, ka investori īpaši neuztraucas un noteikti negrauž nagus nervozā ažiotāža.

Nu un, visbeidzot, pirms priekškara uz skatuves iznāca ASV prezidents, pirmdien paziņojot, ka Amerikas centrālās bankas politika valstij ir ļoti, ļoti kaitīga. Turklāt viņš arī pauda ļoti lielu neapmierinātību par to, ka nekādi nespēj piespiest FRS darīt to, kas viņam nepieciešams.

Viņi mani neklausa. Runa nav tikai par vienu Džeromu Pauelu, FRS strādā cilvēki, kas nav ar mani. Tikmēr Ķīnas prezidents Sji Dziņpins var darīt, ko vēlas, tajā skaitā arī devalvēt juaņu vai vājināt monetāro politiku”,

– paziņojis Tramps.

Jebkurā citā situācijā jebkurš no šiem šokiem kādā no svarīgākajiem tirgiem pasaulē izraisītu panisku investoru bēgšanu uz drošajiem aktīviem. Taču ECB zaudējusi spēju ietekmēt tirgus, jo mūžīgās stimulēšanas politika visām lielākajām centrālajām bankām drīzāk tiek uztverta kā norma, nevis anomālija. Lielbritānijā visi uzskata, ka politiķiem atkal ir saasinājums, tas pāries. Protams, tā nav uzticības pazīme sistēmai, taču šajos apstākļos pilnībā saprātīgs viedoklis.

Taču Tramps gan deva nopietnu iemeslu panervozēt. Jā, prezidents un viņa padotie arī iepriekš atļāvās līdzīgus izlēcienus. Taču ņemot vērā gaidāmo G20 samitu mēneša beigās, kā arī tirdzniecības konfliktus dienas kārtībā, nav izslēgts, ka Tramps pieprasīs no savas administrācijas darīt kaut ko, lai vājinātu dolāru vai piespiestu Ķīnu stiprināt juaņu. Bet vēl labāk – gan vienu, gan otru.

Valūta lēnām ieņem vietu tirdzniecības karu arsenālā”,

– norāda Societe Generale stratēģis Kīts Žaks. Iespējams pagaidām lēni.

Pēc BNY Mellon analītiķa Saimona Derika teiktā, skaidras reakcijas trūkums tirgū ir ievērojams. Daļēji tas var būt skaidrojams ar to, ka no FRS jau tā tiek gaidīts procentu likmju pazeminājums. “Taču, vai es domāju, ka valūtu problēma var saasināties pēc G20, jo īpaši, ja pārrunas samita ietvaros nenoritēs pārāk gludi? Jā tas ir vairāk kā iespējams”.

Ķīnas centrālā banka jau likusi saprast, ka nav pret turpmāku juaņa vājināšanu. Taču tas diez vai patiks Trampam. Investori labprātāk nepievērš uzmanību nekam, taču viņu mierīgajai dzīvei drīz jebkurā gadījumā var pienākt beigas.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv