Valūtas uz Ķīnas un ASV tirdzniecības kariem nereaģē

Treideri.lv | 3. aprīlis 2018 10:29
Valūtas uz Ķīnas un ASV tirdzniecības kariem nereaģē

Valūtu tirgus turpina konsolidēties pagājušās nedēļas vidū izveidotajos diapazonos. Dolārs vakar centās pakāpties, izmantojot bēgšanu no riska, ko izprovocēja akciju tirgus kritums, taču panākumi bija īslaicīgi: USD pakāpās pārsvarā pāros ar jaunattīstības segmenta valūtām, tajā skaitā Krievijas rubli, Meksikas peso un Dienvidāfrikas rendu.

Savienotās Valstis atrodas tirdzniecības kara stāvoklī ar Ķīnu, pie tam abas puses noskaņotas agresīvi un neplāno piekāpties. Daudzas amerikāņu kompānijas cietīs ne tikai no Ķīnas nodevām, bet arī no pašas valdības, kas var vājināt ekonomiku un likt apšaubīt turpmāko FRS politikas normalizācijas ciklu. Šie apsvērumi dolāru padara ievainojamu, taču treideri nesteidz no tā atbrīvoties, kamēr nenoskaidros, kāds stāvoklis ir ASV darba tirgū.

Eiro no diapazona neizkļūs

Eiropa šodien publicē uzņēmēju aktivitātes indeksu PMI apstrādes rūpniecības nozarē, kas jau sen zaudējis savu spēju ietekmēt tirgus dinamiku. Pirmkārt, tā ir iepriekš publicēto provizorisko rādītāju pārskatīšana, citiem vārdiem sakot, mēs jau aptuveni zinām, kāda ir aktivitāte Eiropas valstīs un diez vai šodienas dati būtiski atšķirsies no iepriekšējiem. Otrkārt, šonedēļ tiks publicētas interesantākas atskaites, piemēram, rīt iznāks Eirozonas inflācijas rādītāji, kā arī ISM indekss un ASV ilgtermiņa lietošanas preču pasūtījumu statistika, nemaz nerunājot par piektdienas darba tirgus datiem.

EUR/USD joprojām svārstās netālu no 1.2300-1.2280 atbalsta zonas. Vakardienas centieni to pārvarēt cieta neveiksmi un šodien, visdrīzāk, situācija nemainīsies. Lokālā pretestība 1.2400 ierobežos augošo eiro/dolāra dinamiku tuvāko sesiju laikā, piemēram, līdz rītdienas inflācijas atskaitei.

Jēna uzņem riska bēgļus

Jēna vakar būtiski pakāpās pret vairumu galveno valūtu, tajā skaitā dolāru, tādējādi apstiprinot savu patvēruma valūtas statusu bēgšanas no riska laikā. Tuvākajās dienās Japānas valūtai maz kas mainīsies, pie tam vienlaikus dažāda virziena faktoru ietekme neļaus tai izkļūt no šī brīža diapazona robežām. No vienas puses, kritums akciju tirgos un anti-riska noskaņojums, ko izprovocēja ASV un Ķīnas tirdzniecības karš, dzīs to uz augšu, no otras – likmju diferenciāļa pieaugums un ASV ienesīguma pieauguma rēķina to virzīs lejup.

Bez tam, tirgus sekos līdzi rīt publicējamajiem ASV ISM atskaites rādītājiem. Šodien reģionālā ekonomiskā foruma ietvaros uzstāsies Mineapolisas FRB vadītājs Nīls Kaškari. Iepriekš viņš jau runājis par to, ka tirdzniecības karš var palēnināt amerikāņu ekonomikas izaugsmes tempus un piespiest CB pārskatīt savu politiku. Jauni komentāri par šo tēmu, visdrīzāk, vājinās dolāru un pacels jēnu līdz jauniem lokālajiem maksimumiem.

USD/JPY šobrīd tirgojas pie 106.00 līmeņa, atgūstoties no Āzijas sesijas minimumiem. Kopumā pāris konsolidējas šaurā diapazonā, gaidot jaunus katalizatorus. No tehniskā viedokļa, augšējā diapazona robeža joprojām ir ap 106.80-107.00. Atbalsts uz 105.50 ierobežo negatīvas korekcijas attīstību.

Mārciņas vērtība aug, taču ne uz ilgu laiku

Mārciņa vakar pakāpusies un šorīt turpina kāpumu, neskatoties uz fundamentālu iemeslu trūkumu. Britu valūta atrodas tehniskās pozicionēšanas ietekmē, par cik makro-ekonomiskais kalendārs ir tukšs un dolāra nestabilā dinamika sliecas uz tā kritumu. Šodien Lielbritānija publicē PMI indeksa atskaiti apstrādes rūpniecībā, kas, pēc prognozēm, uzrādīs kritumu no februāra 55.2 līdz 54.7 martā. Mārciņa varētu nedaudz kristies, taču reakcija būs īslaicīga un nenozīmīga.

Vakar mārciņas/dolāra pāris spēja pakāpties līdz maksimumiem ap 1.4078, arī šodienas kāpums diez vai spēs to pacelt augstāk par pretestību ap 1.41, pie noteikuma, ka treideri nesāks strauji atbrīvoties no dolāra, FRS ierēdņu piesardzīgo komentāru dēļ. Mārciņas, tāpat kā citu valūtu, straujas kustības ir maz ticamas

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv