Valūtas gaida ECB konferenci

Treideri.lv | 14. novembris 2017 09:36
Valūtas gaida ECB konferenci

Valūtu tirgus šī rīta Āzijas sesijā ir salīdzinoši stabils. Pat mārciņa nomierinājusies pēc vakardienas sabrukuma, nostabilizējoties nedaudz virs nozīmīgā 1.3100 atbalsta. Reģionālo valūtu starpā izcēlies tikai Jaunzēlandes dolārs, attiecībā pret ASV dolāru zaudējot 0.6%.

Tirgus uzmanības centrā

ASV nodokļu reforma. Šī tēma saglabā aktualitāti un principā paralizē visas dolāra svārstības. Līdz šim nav skaidrs, vai tā tiks pieņemta un kādā veidā, kā arī cik efektīvi būs piedāvātie ekonomikas stimulēšanas pasākumi, jo, galu galā, tieši potenciālie stimuli mudināja investorus masveidā pirkt akcijas un dolāru, cerībā uz daudz agresīvāku FRS likmes paaugstināšanu. Problēma ir tā, ka investori atkal vēlamo pieņēmuši par esošo, dzenoties pēc zelta kalniem, kas beigās izrādījās vien mirāža tuksnesī.

Eiropas Centrālās Bankas konference. Notikums solās būt ievērojams: visu pasaules lielāko un ietekmīgāko centrālo banku vadītāji tiksies Frankfurtē, lai apspriestu globālās monetārās politikas perspektīvas. Principā visu dalībnieku pozīcijas jau ir skaidras. Un tomēr jauni komentāri var izprovocēt volatilitātes uzliesmojumus valūtu tirgū. Vakar uzstājoties Cīrihē, Japānas Bankas vadītājs jau apstiprināja savu nodomu stimulēt ekonomiku līdz brīdim kad inflācija sasniegs 2%, kas bija visai paredzami.

ASV makro-statistika. Pie horizonta jau redzamas nozīmīgas ASV ekonomikas atskaites, tajā skaitā oktobra inflācijas un mazumtirdzniecības apjomu, kas var ietekmēt tirgus prognozes attiecībā uz FRS likmi. Dolārs tagadējā stāvoklī no vāju rādītāju puses ir viegli ievainojams, jo īpaši, ja tie būs zemāki par prognozēm. Taču šajā ziņā jāatceras, ka cenas jau atspoguļo daudz negatīva, tāpēc radikālas kustības, piemēram, pārdevēju izrāvienam no diapazona galvenajos pāros būs nepieciešamas tiešām ļoti sliktas ziņas, vēlams salikumā ar maigāku Jellenas retoriku.

Lielbritānijas neskaitāmo ciešanu problēmas. Politiskais aspekts vakar sagrāva mārciņu, taču pamest vidējā termiņa diapazonu tai tā arī neļāva. Tas apstiprina teoriju, ka investoriem izstrādājas imunitāte attiecībā uz Vestminsteras intrigām un Brexit tēmu kopumā. Šodien Lielbritānija publicē inflācijas atskaiti, kura, pēc prognozēm, uzrādīs patēriņa cenu indeksa pieaugumu virs 3.0%. Tas nozīmē, ka Markam Karnī nāksies rakstīt paskaidrojumu ar pārliecinošiem iemesliem, kuru dēļ inflācija valstī par vairāk kā procentu pārsniedz centrālās bankas mērķi. Mārciņa, reaģējot uz šo tēmu, var pakāpties, taču šī ziņa jau ir gaidāma, tāpēc diez vai tā spēs atstāt uz investoriem spēcīgu iespaidu. Korekcija no atbalsta līmeņa līdz diapazona vidum ir labākais, uz ko šobrīd var cerēt. Un arī tikai negatīva spiediena gadījumā uz dolāru.

Nozīmīgākie valūtu pāri

EUR/USD pāris joprojām riņķo netālu no nozīmīgās 1.1660-70 pretestības zonas, taču, lai paveiktu izrāvienu, nepieciešami papildus katalizatori. Piemēram, piesardzīgi Dragi komentāri vai vāja ASV makro-statistika. Ja tas notiks, iespējams kāpums līdz 1.1740 un lokālā pamata izveidošana.

GBP/USD arī testē nozīmīgu atbalstu 1.3100. Šodien publicējamā statistika var izprovocēt mārciņas volatilitāti, taču daudz kas būs atkarīgs arī no dolāra dinamikas dienas laikā.

USD/JPY pāris tupina atgūties pēc pagājušās nedēļas krituma. Taču dolārs aug ļoti negribīgi, pat pret jēnu. Tuvākā pretestība ir uz 114.00, atbalsts – 113.30-00.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv