Valdība apstiprina 2012.gada budžeta grozījumu sagatavošanas grafiku

Treideri | 20. jūnijs 2012 06:45
Valdība apstiprina 2012.gada budžeta grozījumu sagatavošanas grafiku

Ministru kabinetā (MK) otrdien, 19.jūnijā, apstiprināts rīkojuma projekts par 2012.gada valsts budžeta grozījumu grafiku. Tas sagatavots atbilstoši valdības izvirzītajiem mērķiem ekonomiskās izaugsmes veicināšanai un Saeimā pieņemtajām izmaiņām nodokļu politikā.

MK rīkojuma projektā ir noteikti likumprojekta sagatavošanas termiņi, paredzot likumprojekta sagatavošanā pamatoties uz aktualizētām makroekonomiskās attīstības un ieņēmumu prognozēm, informē Finanšu ministrija.

«Gatavojot budžeta grozījumus, mums jāpieturas pie budžeta deficīta mērķa – tas šogad nedrīkst pārsniegt 2,1% no iekšzemes kopprodukta, tādēļ grozījumiem jābūt nelieliem un mēreniem,» uzsver finanšu ministrs Andris Vilks. «Ja lūkojamies vairāku gadu šķērsgriezumā no 2007.gada, šie ir pirmie grozījumi, kas tiek plānoti ar pozitīvu ievirzi, neveicot izdevumu samazināšanu.»

Apstiprinātajā budžeta grozījumu sagatavošanas grafikā ir paredzēts līdz šā gada 3.jūlijam izskatīt aktualizētās makroekonomiskās attīstības un ieņēmumu prognozes 2012.gadam un 2013. – 2015.gadam un uzsākt darbu pie budžeta grozījumu sagatavošanas. Šā gada 3.augustā ir paredzēts budžeta grozījumu likumprojekta pavadošos normatīvos aktus izskatīt valdības ārkārtas sēdē. Savukārt 17.augusta MK ārkārtas sēdē ir plānots apstiprināt likumprojektu un paskaidrojumus. Šā gada 20.augustā budžeta likumprojektu paketi un paskaidrojumus ir paredzēts iesniegt Saeimā.

Rīkojumā par likumprojekta sagatavošanas grafiku ir noteikts Finanšu ministrijai organizēt tikšanos ar Latvijas Pašvaldību savienību par jautājumiem, kas saistīti ar budžeta grozījumu likumprojekta sagatavošanu. Tāpat dažādus jautājumus paredzēts izskatīt Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomē un Reformu vadības grupā Ministru prezidenta noteiktajos termiņos.

Avots: BNN.lv

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv