Vājāks ASV dolārs veicina zelta cenu pieaugumu

Treideri.lv | 19. oktobris 2016 09:13
Vājāks ASV dolārs veicina zelta cenu pieaugumu

Otrdien, 18.oktobrī, zelta cenas nostiprinājās, paliekot vājākam ASV dolāram, ziņo portāls Latgold.

Ņujorkas preču biržas (New York Mercantile Exchange, NYMEX) COMEX nodaļas regulārajā tirdzniecības sesijā visaktīvāk tika tirgoti zelta decembra fjūčeri, kuru cena pieauga par 0.5% līdz 1262.90 USD/oz. Cenu pieaugums turpinās otro dienu.

Dolāra indekss WSJ samazinājās par 0.2% līdz 88.10. Zelta cenas tiek noteiktas ASV dolāros, tādēļ tas kļūst pieejamāks citu valūtu īpašniekiem, ja dolārs kļūst vājāks.

Zelta cenu potenciālo pieaugumu ierobežo patēriņa cenu indeksa publiskošana ASV, kas, ņemot vērā sezonālās svārstības, pieaudzis par 0.3% salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi. Pozitīvie dati rada spiedienu uz zelta cenām, jo līdz ar to pieaug procentu likmju paaugstināšanas iespējamība.

Zelta cenas samazinās, pieaugot procentu likmēm, jo tas nenes procentu ieņēmumus un tādēļ kļūst mazāk pieprasīts salīdzinot ar aktīviem, kuri šādus ieņēmumus rada. CME fjūčeru analīze rāda, ka FRS likmju paaugstināšanas iespējamība tiek vērtēta ar 65%.

“Publiskotos pēdējos ekonomikas datus nevar nosaukt par ļoti labiem, taču FRS, kā izskatās, ignorē dažaus vājus ekonomikas rādītājus, paziņojot par iespējamo procentu likmju paaugstināšanu decembrī”, norāda Bobs Haberkorns no RJO Futures.

Pēdējās dažās nedēļās zelta cenas samazinājās līdz 4 mēnešu minimumam un Deivids Gavets no Marex Spectron saviem klientiem rekomendē iegādāties zeltu uz šī cenu samazinājuma viļņa.

“Iespējamās procentu likmju izmaiņas decembrī savā ziņā jau iecenotas pašreizējās cenās”, saka Gavets. “Tādēļ vājāku ekonomikas datu publiskošanas gadījumā zelta cenas var pieaugt straujāk nekā samazināties saņemot pozitīvus datus.”

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv