Vairums valūtu konsolidējas pirms FOMC protokola publikācijas

Treideri.lv | 11. oktobris 2017 11:06
Iesaki:
Vairums valūtu konsolidējas pirms FOMC protokola publikācijas

Dolārs vakar būtiski kritās galvenajos valūtu pāros – sajūsma par nodokļu reformu ir pagaisusi, savukārt jaunu iemeslu pirkšanai nav. Visvairāk paveicies eiro, kurš sākumā pakāpās uz pozitīvās makro-statistikas fona, bet pēc tam kļuva zināms, ka Katalonija piekāpusies un izlēmusi vienpusīgi neizsludināt neatkarību, bet gan vispirms cenšoties vienoties.

Arī mārciņa vakar pakāpās pateicoties labām ekonomiskajām atskaitēm, cerībām uz Anglijas Bankas likmes paaugstināšanu un tehniskiem faktoriem. Taču britu premjeres Terēzas Mejas liktenis karājas mata galā, kas būs ar Brexit – joprojām nav skaidrs. Kopumā politiskā nenoteiktība traucē mārciņai pilnā apjomā realizēt savu kāpuma potenciālu.

0.78 pretestība austrālietim nav pa spēkam

Austrālija šodien publicējusi labvēlīgu atskaiti – šoreiz attiecībā uz patērētāju uzticību. Indikators ir nevien pieaudzis par 3.6% mēneša izteiksmē, būtiski pārsniedzot prognozes, taču arī sasniedzis maksimālo rādītāju pēdējo 12 mēnešu laikā. Austrālijas dolārs nesteidz pārvarēt 0.78 pretestību, jo ARB nesteidzas atteikties no zemo likmju politikas. padomes loceklis Jans Hārpers pagājušajā nedēļā paziņoja, ka likme var tikt samazināta zemās patērētāju aktivitātes dēļ. Taču viņa teikto neviens neuztvēra nopietni, savukārt šodienas Westpac atskaitei par patērētāju noskaņojumu vajadzētu kliedēt bažas par šo tēmu. Un tomēr, ARB, vismaz līdz nākošā gada vidum, atrodas gaidīšanas režīmā, kas to nostāda neizdevīgā stāvoklī attiecībā pret FRS, ECB un Anglijas Banku.

Tehniski, AUD/USD jānostabilizējas virs 0.78, tad var runāt par lokālā pamata izveidošanu ap 0.7732.

Jēna nespēj rast iemeslu kāpumam

Jēna šorīt nedaudz pakāpās pārī ar dolāru, taču kaut kā bez īpaša entuziasma. Un tas neskatoties uz to, ka publicētie dati par mašīnbūves aprīkojuma pasūtījumiem uzrādījuši pieaugumu par 4.4% gada izteiksmē. Tā ir fantastika salīdzinot ar prognozēm ap +0.8%, nemaz nerunājot par 7.5% kritumu pagājušajā mēnesī. Jēna šobrīd ir neizdevīgā stāvoklī divu iemeslu dēļ: īpaši akomodatīvā politika bez gala un robežām pakāpeniskas atteikšanās no stimuliem apstākļos; kā arī politiskā nenoteiktība, kas saistīta ar gaidāmajām vēlēšanām.

USD/JPY vakar testēja 112.00 atbalstu, taču ātri atguvās līdz 112.38. Šobrīd pāris tirgojas 112.30 līmenī, un, visdrīzāk, šajā diapazonā nāksies pavadīt vēl kādu laiku. Pārliecinoša 112.00 pārvarēšana iespējama uz dolāra krituma fona visā tirgus spektrā, vai arī gadījumā, ja sāksies bēgšana no riska. Šādā gadījumā, tehniski, šī kapitulācija veicinās iespējamo kritumu līdz nozīmīgākais atbalsta zonai 111.50-00. Augošās kustības ietvaros, nozīmīgākā pretestība joprojām ir 113.00.

Tirgus pēc ieraduma gaida FOMC protokolu

Arī pārējās valūtas konsolidējas šauros diapazonos, noskaņojoties FOMC sanāksmes protokola publikācijai dienas beigās. Vakar vēlu vakarā uzstājoties Dallasas FRB vadītājs Kaplans sniedza diezgan piesardzīgus komentārus, tomēr apstiprināja nepieciešamību pakāpeniski atteikties no stimuliem, neskatoties uz to, ka inflācija joprojām saglabājas zem centrālās bankas mērķa līmeņiem. Kopumā šodienas protokols palīdzēs labāk saprast spēku samēru, taču diez vai būtiski ietekmēs tirgus noskaņojumu, jo komiteja esošajā sastāvā vairs ilgi nepaliks. Vienīgais, kas tiešām var radīt sprāguša lādiņa efektu, ir acīmredzamas pazīmes, ka investori pārvērtē likmes paaugstināšanas iespējas decembrī, kas ir visai maz ticams.

EUR/USD testē vakardienas maksimumus, kur atrodas opciju barjera, attiecīgi, izrāviens augstāk pārim var sniegt labu paātrinājumu. GBP/USD iestrēdzis tuvojoties 1.3200 pretestībai. Šorīt pāris testēja šo atzīmi, taču pārdošanas orderi to pagaidām spējuši noturēt šī brīža 1.3190 līmenī.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv